Оренда машини та кемпінги в Намібії

Для подорожі по Намібії ми орендували джип Toyota Hilux. Таке рішення було суто прагматичним: кілька ділянок потрібно було проїхати на повнопривідній машині (Sossusvlei, Берег скелетів, Замбія), а також на даху було вмонтовано два намети, в яких ми ночували.

Чому ми вибрали таку машину, які дороги та правила в Намібії, особливості перетину кордону з Замбією, готелі, кемпінги та ціни — все у цій короткій статті.

Яку машину орендувати в Намібії

Вибираючи машину в Намібії потрібно відразу думати про нічліг та приймати рішення про ці два питання одночасно.
Тут фактично ночувати потрібно або в лоджах, або в кемпінгах.
Лоджи досить красиві та якісні. Їхня вартість 50-75 дол./доба за одну людину. Ціна відверто висока.
Ми розглядали кемпінги, ціни на які 12-16 дол. за людину.

***
Детальний маршрут по Намібії та бюджет подорожі читайте у статті - Подорож по Намібії до водоспаду Вікторія
***

Ми взяли джип, який слугував нам таким собі розкладним домом.
У комплектацію такої машини в Намібії входить дуже багато речей, які необхідні мандрівнику: до наметів додаватися матраци, подушки, простирадла та за додаткову плату спальники; розкладний стіл та стільці; газовий балон, пальник та гриль; 3 запасні колеса; комплект посуду, починаючи від набору сковорідок та каструль, закінчуючи засобом для чистки картоплі та штопором; сокира, лопата, віник; ліхтарі. За доплату ми орендували невеликий холодильник на 70 л. Тобто в машині було все необхідне для цілком комфортної подорожі.

Орендні компанії Намібії

Орендували джип у місцевої компанії advancedcarhire.com. Тип нашої машини називається Toyota Hilux Double Cab.
Можна подивитися інші компанії: namibiacarrental.net або caprivicarhire.com.
В Намібії також є міжнародні Hertz, Avis, Budget та ін., процедура оренди машин в яких стандартна у всьому світі.
Думаю, джипи з наметами на даху — це африканський апгрейд машин вручну. Тому подібні варіанти можна зустріти в місцевих компаніях. Цей підхід дуже популярний — майже всі туристи беруть такі машини.

Коли ми підписували контракт, працівники компанії показали, як розкладати та складати намети. А потім наказали при них повторити, щоб побачити, чи ми впораємося самостійно. З часом хлопці розкладали намети за 4,5 хвилини.

Особливості дорожнього руху в Намібії та страховка на машину

В Намібії лівосторонній рух. Потрібно звикнути перший день. Але трафік дуже невеликий, що рятує новачка.
Дороги в основному двох типів. Основні — ідеальний асфальт і розмітка. Максимальна швидкість на таких дорогах 120 км/год.
Другорядні — ґрунтові дороги. Тут дозволена швидкість 80 км/год. Обережно, можна пробити колесо на каміннях.
Дороги дуже якісні в Намібії. Дозволена швидкість 120 км/год.

В Намібії заборонено їхати перед сходом та після заходу сонця. Штраф за таке порушення, як я читала, сягає 150 дол. Наша подорож була в червні, коли в Намібії зима, тому світловий день був досить короткий, враховуючи відстані.
Також є штраф за не пристебнуті ремені безпеки.

У нашій орендованій машині при перевищенні швидкості спрацьовував різкий сигнал, який не припинявся, поки не скинути швидкість до дозволеної. Тому притопити педаль на якісній рівній трасі не дуже виходило. Наскільки я знаю, то GPS-трекінг вбудовано в Намібії у більшість орендованих машин. Навіть якщо немає звукового сигналу, орендодавець буде знати, чи ви перевищили швидкість. Це робиться для того, аби у випадку аварії, власники знали, чи ви не порушували правила.
Таких ґрунтових доріг в Намібії дуже багато

Ми брали повну страховку на машину. І я радила би її незалежно від типу машини тому, що це Африка — на дорогу може раптово вибігти велика тварина або каміння може відскочити у скло.

Також варто звернути увагу на наявність запасок та наскільки легко ви можете їх дістати. Буває, запаски закріплені знизу машини чи ззаду на ланцюгу з замком, а про наявність ключа від замка починаєш думати, коли колесо вже пробите (реальний випадок наших знайомих).
У нас запаски лежали просто в кузові. І нам довелося скористатися однією у перший же день — пробили колесо на ґрунтовій дорозі.

Скільки коштує орендувати джип в Намібії

Оренда нашої машини на 15 днів коштувала 1660 дол. (сума зі страховкою, холодильником та 4-ма спальниками).
Дизель - 1 дол./л.
Розхід - 10 л на 100 км.
В машині було 2 баки загальним об'ємом 160 л. На датчику показуло лише основний бак, тому треба було орієнтовно розраховувати, коли закінчиться пальне. Береш машину з порожнім баком, з порожнім же і повертаєш (це через датчик, який показує вміст лише одного баку).
Заправки не дуже часто зустрічаються. У великих містах на заправках приймають банківські карти, в інших краще мати готівку.

На вартість впливає рік випуску машини. Ми не довго думали, вибрали найстаршу - 2011-2012 років: комплектація не настільки відрізняється, а додаткова економія приємна.
У договір оренди можна було вписати будь-яку кількість водіїв безкоштовно.

З Намібії в Замбію: перетин кордону на машині

На цій машині ми перетинали кордон з Замбією, для чого потрібен дозвіл. Його нам видала орендна компанія: на офіційному бланку лист “To whom it may concern” з дозволом на виїзд в ПАР, Ботсвану, Замбію та Зімбабве, підписаний директором. Цього цілком було достатньо на кордоні. Про лист потрібно запитати заздалегідь, щоб не забути його взяти.

На кордоні потрібно оплатити страховку для Замбії та дорожні податки (ціни вказані у валюті, в якій потрібно платити):
1) Carbon emission — 200 замбійських квач
2) Дорожній податок — 38 дол.
3) Страховка — 522 квача
4) Міський податок — 30 квач
Разом: 113 дол.

Після перетину кордону в Замбії є ділянка дороги з ДУЖЕ великими ямами. Десь 80-100 км ми їхали зі швидкістю не більше 30 км/год. Загальна відстань від кордону до м. Лівінгстон, де водоспад Вікторія, 200 км, яку ми проїжджали за 4 години.

За всю нашу подорож ми проїхали 4700 км.
Нас було четверо, тому всі витрати по машині добре було розділити на компанію.
В Намібії багато тварин можна зустріти на дорогах. Саме тому заборонено пересуватися на машині вночі

Оренда житла в Намібії: кемпінги vs лоджи

Щоб зорієнтуватися в кемпінгах та лоджах по всій країні, я користувалася цими сайтами з мапою житла по всій країні: map.namibian.org та wheretostay.na.
Заздалегідь я раджу забронювати житло лише в 2-х місцях — в Сесріем та в Національному парку Етоша. Ці локації надпопулярні в Намібії, там дійсно були зайняті всі місця. Багато іноземців бронює ночівлю там на рік вперед. Я бронювала за 1-1,5 місяця наперед на червень (на осінь раджу резервувати раніше, оскільки це більш високий сезон).

Бронювала кемпінги я через офіційний сайт державної компанії NWR, якій належать всі нацпарки та більшість кемпінгів — nwr.com.na.
Потрібно написати запит, відповідають зазвичай через день. Оплатити можна онлайн.
Наша машина в Sesriem Camp в пустелі Наміб, звідки пряма дорога до Sossusvlei та Deadvlei

Яке житло потрібно бронювати заздалегідь в Намібії

В Сесріемі найкраще зупинятися в Sesriem Camp. Він знаходиться на території Національного парку та є своєрідною брамою для в'їзду в пустелю Наміб до Deadvlei та дюн. Виходить, що всі мешканці цього кемпу вже знаходяться на території Національного парку та можуть почати їхати до дюн перед світанком, до сходу сонця (зустріти світанок в пустелі дуже варто). А мешканці інших кемпів та готелів чекають на світанок, коли відчиняються ворота кемпу та тільки тоді можуть проїжджати. Тобто у нас була година фори та все-таки менше людей.

В Національному парку Етоша варто зупинитися в Okaukuejo Camp. Він популярний тим, що тут є власна водойма для тварин, куди вони підтягуються на водопій протягом всього дня і навіть вночі.

Всі інші кемпінги ми не бронювали заздалегідь. Ми орієнтувалися на відстань, яку потрібно проїхати та наявність житла по дорозі. В містах ми жили в готелях або по airbnb.

***
Скористайтеся моїми знижками: 41$ на Airbnb та 20$ на Booking.com
***

Повторю порядок цін: лоджи — 50-70 дол./людина, кемпінги — 12-16 дол./людина (державні) та до 30 дол./людина (приватні).

В кемпінгах є туалети, душі, гаряча вода, електрика (тільки в 2-х не було гарячої води та електрики), гриль, вода біля твого місця. Практично у всіх є басейни. Насправді, все було дуже комфортно для такого типу подорожі.

Як зекономити на машині в Намібії

Вже після повернення, озираючись назад, можу сказати, що в принципі можна брати не повнопривідну машину, мати намет з собою, похідний посуд та пальник. Тоді орендувати дешевшу машину та жити в кемпінгах в наметі. Таким чином можна буде зробити подорож більш економною.

Думаю, найбільша проблема виникне з дорогою в Замбії. На низькі орендованій машині туди краще не їхати.
У цьому випадку можна потрапити на водоспад Вікторія через Ботсвану, попередньо відкривши візу (найближче консульство знаходиться в Швеції). Там нормальні дороги.

Сподіваюся, ця стаття стане в пригоді перед поїздкою в Намібію. Дайте знайти в коментарях, чи було корисно та чи виникли додаткові питання.

Можливо, вам також цікаво буде почитати:
Враження від Намібії: коли їхати, що скуштувати, чим живуть мешканці
Детальний маршрут по Намібії та бюджет подорожі - Подорож по Намібії до водоспаду Вікторія

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2021 ОНОВЛЕНО)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2021 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2021 ОНОВЛЕНО)