Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2023 ОНОВЛЕНО)

Перед подорожжю Ізраїлем та Йорданією найбільше питань виникало з перетином кордонів, чи потрібна віза в Йорданію та чи правильно комбінувати ці дві країни в одній подорожі.
Довелося прочитати багато блоґів та форумів і розбиратися, де інформація актуальна. До того ж на кожному кордонному пункті діють різні правила перетину...

Ця стаття врятує багато часу на планування поїздки, тому із задоволенням викладаю її.

Існує три варіанти, як перетнути кордон з Йорданським Королівством

 1. З візою
 2. З Jordan Pass
 3. З Tourist Entry Manifest (безкоштовно)
Всі три варіанти залежать від вашої подорожі. Деталі - нижче.


Чи потрібна віза в Йорданію для українців?

Так, віза потрібна. Віза в Йорданію отримується по прибуттю (це просто штамп у паспорт). На неї не потрібно подавитися заздалегідь. Вартість одноразової візи — 40 йорданських динарів (56$).

Як відвідати Йорданію без візи?

З 2016 року Йорданія почала випускати Jordan Pass — картку для туристів. Оплативши її вартість 70-80 динарів, більше не потрібно платити за візу. Крім того, вона включає вхід у Петру (вартість квитків у Петру 50-60 динарів) та у ряд музеїв.
Вартість Jordan Pass - 70, 75 чи 80 динарів (99$, 106$ і 113$ відповідно) - залежіть від кількості днів, які ви хочете провести у Петрі - один, два чи три.
Оплатити Jordan Pass можна на офіційному сайті.

Також читайте детальніше про Петру та вартість вхідного квитка у моїй статті.

Чи вигідно купувати Jordan Pass?

Так і ні.
Jordan Pass вигідний у трьох випадках: 
 1. Якщо ви прибуваєте в Йорданію через будь-який кордон, крім Ейлат-Акаба, що на півдні країни; 
 2. Якщо ви збираєтеся відвідувати Петру, 
 3. Якщо ви будете перебувати в країні три і більше ночей.

У цьому разі Jordan Pass вигідний: вартість візи 40 динарів + вартість Петри 50 динарів = 90 динарів (127$) - сума більша, ніж Jordan Pass (від 70 динарів - 99$).

Jordan Pass не вигідний, якщо ви не збираєтеся в Петру і/або будете в країні менше 3-х ночей. Крім того, ряд музеїв або фортець, які входять у його вартість, виявляється, і без того безкоштовні. Разом з тим, на TripAdvisor багато нарікань на те, що кілька дійсно цікавих місць Jordan Pass не покриває і доводиться платити окремо (наприклад, Wadi Mujib).
Отже, якщо ви не плануєте їхати у Петру, то отримання візи буде вигіднішим у вашому випадку.

Увага! Jordan Pass необхідно купити ДО прибуття в Йорданію, та він закінчує свою дію автоматично після 2х тижнів від коли його було активовано на першій туристичній точці в Йорданії.

Як відвідати Йорданію безкоштовно?

Візу не потрібно оплачувати при виконанні 3 [простих] умов:
 1. Якщо ви перетинаєте кордон в Акабі на півдні країни; 
 2. Якщо ви будете відвідувати Петру;
 3. Якщо ви будете залишатися в Йорданії 2 і більше ночей.
У цьому випадку Jordan Pass не потрібний — він просто не вигідний.

В Акабі діє Спеціальна економічна зона, запроваджена Йорданією, щоб стимулювати потік  туристів, більшість з яких приїжджає відпочивати в Ізраїль.
З боку Ізраїлю є піший перехід Ейлат-Акаба (офіційна назва перетину Yitzhak Rabin Border Crossing - Wadi Araba Border Crossing).
Також в Акабі є міжнародний аеропорт та морський порт. Там теж діють правила безкоштовного в'їзду.

Якщо не виконати ці умови, що тоді?

Правило безкоштовного перетину не буде діяти, якщо ви не виконали всі три умови з переліку.
 1. Якщо ви були в Петрі, але не провели 2 ночі в Йорданії, при виїзді ви будете платити 40 динарів;
 2. Якщо ви не були в Петрі і не провели 2 ночі, то при виїзді з країни будете змушені заплатити 60 динарів


Як оформляється процедура безкоштовного перетину кордону Йорданії?

Ви повинні сказати прикордоннику, скільки днів плануєте залишатися в Йорданії та чи будете відвідувати Петру. Прикордонник видає вам Tourist Entry Manifest (папір А4), який ви повинні заповнити (ПІБ, номер паспорту, дати в'їзду-виїзду).
Цей Tourist Entry Manifest ви обов'язково зберігаєте до кінця подорожі. І найголовніше: його ви повинні проштампувати в Петрі на касі. Це буде доказом того, що 1) ви відвідували Петру, і 2) скільки днів загалом ви провели в країні.
При виїзді з Йорданії саме маніфест будуть перевіряти, щоб оцінити, чи повинні ви оплачувати візу чи ні.
Вся процедура дуже проста і не займає більше 15 хв.

Чи потрібен ПЛР-тест: які умови перетину кордону Йорданії 2023?

Для подорожі в Йорданію у 2023 році більше не потрібно робити тести. Втім, все одно є певні вимоги:
 1. Необхідно отримати QR-код: потрібно заповнити анкету. Цей QR-код будуть перевіряти перед посадкою на літак, а також в готелях і закладах. Без нього на рейс до Йорданії не пустять.
 2. Йорданія вимагає мати страховий поліс (краще, щоб покривав готель на 5 днів на випадок захворювання та вимушеної самоізоляції) - можна зробити онлайн на Hotline.Finance: онлайн-поліс має таку ж юридичну силу, а коштує дешевше, оскільки немає комісії страхових агентів. Робиться 3 хв, поліс миттєво приходить на пошту, роздруковувати непотрібно.
Офіційну інформацію можна знайти на офіційних сайтах Йорданії тут і тут.

Що ще потрібно знати про умови перетину кордону Йорданії?

При виїзді з Йорданії потрібно сплатити departure fee у розмірі 10 динарів (14$).
Ви звільняєтеся від оплати departure fee, якщо ви виїжджаєте через Акабу і провели 3 і більше ночей в Йорданії.
Departure fee потрібно оплатити, якщо:
 1. Ви виїжджаєте через будь-який інший кордонний пункт,
 2. Ви виїжджаєте через Акабу, але провели менше 3-х ночей в Йорданії.
Зверніть увагу: якщо ви перетинаєте кордон Ейлат-Акаба, то йорданський штамп у паспорті засвідчить, що ви були в Ізраїлі. Це погано, якщо ви плануєте подорожувати в ряд мусульманських країн.

Детальніше про те, як уникнути штампу Ізраїлю і для чого я писала у цій статті. Також тут описано, що очікувати від прикордонників та які оплати потрібно здійснити при виїзді/вильоті з Ізраїлю.

Щоб уникнути штампу Йорданії в паспорті, потрібно перед тим, як дати прикордоннику паспорт, попередити його не ставити штамп.
У цьому випадку вам видають Entry Card for non-Jordans, яку потрібно заповнити (ПІБ, дата народження, номер, строк дії паспорту, адреса готелю в Йорданії). Тоді прикордонна служба штампує цю картку при в'їзді і виїзді.

Будьте обережні, тому що прикордонники ображаються, коли ви їх про це просите. Прикордонник почав щось говорити мені арабською підвищеним тоном. Просто будьте ввічливими і серйозними. Я кілька разів спокійно і дуже ввічливо повторила “Please, don't stamp my passport”. Якщо йорданці самі ввели таке правило, значить, все легально. Ймовірно, це була особливість одного конкретного прикордонника. При виїзді була інша зміна, і все пройшло дуже швидко і з привітними посмішками.

Чи вигідно комбінувати подорож в Йорданію з Ізраїлем?

ОНОВЛЕНО: Зверніть увагу, що з 15 березня 2022 Ізраїль скасував безвізовий режим з Україною, і потрібно отримувати дозвіл на поїздку до Ізраїлю! 

Така подорож виправдана лише у випадку, якщо ви прилітаєте в Ізраїль для подорожі і потім перетинаєте кордон в Ейлат-Акаба.
Якщо вам не потрібно в Ізраїль, то не варто туди їхати тільки, щоб отримати безкоштовну візу в Йорданію, оскільки при виїзді із Ізраїлю ви платите departure fee в розмірі 100 шекелів (~28 дол.), а це вже половина вартості візи в Йорданію + вартість на транспорт до/з кордону.


Сподіваюся, ця стаття стане в пригоді. Часто можна зустріти різні дані в інтернеті. Це інформація з власного досвіду після подорожі в Йорданію.Читайте також:
Поради про подорож в Дубай: коли краще їхати, транспорт, правила поведінки та ціни
Подорож в Оман - що відвідати: безвіз, цікаві місця, транспорт, ціни, поради
Подорож на Фарерські острови: що потрібно знати перед поїздкою

Коментарі

 1. Підтверджую, все так і є, хоча ми цим маршрутом не скористалися:) Хитра система з чималими "поборами" за виїзд з країни, умови щодо перебування певну кількість ночей, тощо - відверто роздратували, тому вирішили оминути Йорданію взагалі у свої подорожі:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую за відгук! :) Сподіваюся, скористаєтеся все ж таки цим маршрутом наступного разу, щоб не платити за виїзд з країни. Йорданія дуже красива та приємна країна! Я особливо наполегливо раджу її відвідати :)

   Видалити
 2. Добрий день, ми плануємо подорожувати по Ізраілю, а потім з'їздити на 3 дні в Іорданію, а потім знову повернутися в Ізраїль. Я вірно зрозумів, що при виході з Ізраілю в Іорданію (перехід Ейлат - Акаба) потрібно сплатити 100 шекелів, а потім знову при поверненні до Київа при виліті з аеропорту Бен-Гуріон сплатити ще 100 шекелів? Тобто за кожний виїзд зі страни по 100 шекелів 2 рази?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Привіт! У цьому випадку потрібно буде оплатити лише один раз - на переході Ейлат-Акаба. Якщо ви вилітаєте літаком із Тель-Авіва, вартість departure fee входить у ваш квиток, і ви нічого не платите.
   У мене є стаття суто про паспортні нюанси з Ізраїлем. Теж раджу прочитати, якщо ще не бачили, там є це описано. В пошуку вгорі сайту введіть "Ізраїль"

   Видалити
  2. Будь ласка, звертайтеся!

   Видалити
 3. Підкажіть, будь-ласка, буде прямий рейс в аеропорт Акаби, 3 ночі в Акабі на зворотній виліт з того ж аеропорту. Чи потрібна в цьому випадку віза?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Якщо Ви прилітаєте в Акабу, зупиняєтеся на 3 ночі в Йорданії та плануєте відвідати Петру, то нічого не потрібно буде платити (ні за візу, ні за виїзд з країни). Якщо Ви не будете відвідувати Петру за цей час, то потрібно буде заплатити, якщо я правильно розумію, 40 динарів за візу.

   Видалити
  2. Петру не планували відвідувати, тому і виникли сумніви)

   Видалити
  3. Якщо вірити тому, що зна'шов на одному ресурсі, то у Петру необов'язково їхати. Але на скільки то правда?)

   Условия безвизового визита следующие:

   В стране необходимо провести более 2 ночей, иначе потребуется заплатить визовый сбор (примерно 57 долларов) и сбор СЭЗ (около 28 долларов).

   Можно оставаться в стране меньше 2 дней, но тогда вы обязательно должны посетить Петру. Визовый сбор придется заплатить, а вот сбор СЭЗ отменяется.

   Выезжать нужно тоже через зону ASEZA, иначе придется заплатить сбор на выезде.

   Вы должны иметь загранпаспорт со сроком действия минимум 3 месяца.

   Видалити
  4. Ця інформація та дані в моїй статті співпадають. Тому насправді немає остаточного розуміння, чи не потрібно буде платити, тому що про 3 дні перебування без візита до Петри ні слова. Коли я була в Йорданії, то прикордонники кілька разів нагадували проштампувати Entry Manifest в Петрі, щоб при виїзді не платити за візу.
   Коли повернетеся, напишіть, будь ласка, як вийде в результаті. Будемо достовірно знати

   Видалити
  5. Підкажіть будь ласка. Провести дві ночі в Йорданії - обов'зяково в готелі абощо і треба показувати резервацію?
   Збираюсь просто шукати помешкання на каучсерфінгу.

   Видалити
  6. Тип помешкання не важливий, це не питають. Коучсерфінг цілком підійде. Головне - кількість днів перебування в Йорданії, якщо приїхати/виїхати через Акабу.

   Видалити
 4. Підкажіть будь ласка. Провести дві ночі в Йорданії - обов'зяково в готелі абощо і треба показувати резервацію?
  Збираюсь просто шукати помешкання на каучсерфінгу.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. прикордонники дивляться дати на штампах в`їзду-виїзду, де саме ви будете ночувати - їм байдуже, резервацію не дивляться, якщо ви виїхали раніше, то при виїзді з вас стягують плату - все просто, якщо дотримались строку - не стягують. Обов'язково при в`їзді потрібно взяти бланк Tourist Manifest, вони його проштамповують.

   Видалити
  2. Коучсерфінг - це не проблема. Місце ночівлі не має значення - резерв готелю не дивляться і не питають. Головне - дотриматися періоду перебування в країні в кількості днях, аби не платити за візу

   Видалити
 5. Доброго дня
  Скажіть будь-ласка , якщо ми плануємо подорож по Йорданії 10 днів (автостоп, ночівля в наметі,кауч), вхід в Петру не плануємо, то чи потрібно нам платити за візу і як карще зробити? Дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У першу чергу все залежіть від того, як ти потрапиш в Йорданію. Це візова країна для нас. Тому потрібні або віза, або Jordan Pass. Якщо ти не плануєш Петру, то віза буде коштувати дешевше. Віза отримується по прибуттю. Якщо прилітати/заїхати в Акабу, тільки тоді можна підняти питання про безвіз. Але, мені здається, що без відвідування Петри доведеться платити за візу.

   Видалити
 6. Доброго дня! Планую відвідати Йорданію протягом 3-ох днів, приліт відбудеться в Аеропорт Амман і повернення також з аеропорту, за даний період планую Поїхати в Ізраїль в Єрусалим! Підкажіть будь-ласка які правила перетину кордону, що і де потрібно оплачувати?
  Що можете рекомендувати?
  Дякую за допомогу!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Вам доведеться заплатити за візу в Йорданію, за виїзд з Йорданії та потім виїзд з Ізраїлю. Всі ціни є в цій статті. Не найоптимальніший варіант, якщо Ваша мета - Ізраїль. Також, ймовірно, з Вами буде співбесіда на кордоні з Ізраїлем. Словом, успіху та нехай все пройде гладко!

   Видалити
  2. Дякую Вам за допомогу! Ізраїль не є основною ціллю, за даний період хочеться відвідати Петру і по можливості попасти в Ізраїль. Скажіть будь ласка при в’їзді в Ізраіль також потрібно оплачувати і яка ймовірність того, що після спів бесіди мені дозволять в’їзд в Ізраіль?

   Видалити
  3. В Ізраїлі оплачується лише виїзд з країни. Результат співбесіди ніхто не може передбачити. Поводьте себе природно, чітко, але лаконічно відповідайте на питання. В жодному випадку не жартуйте, не дозволяйте собі зайвих коментарів тим більше про роботу кордону чи щось подібне. Будуть питати, що робили та чому Ви були в Йорданії.

   Видалити
 7. Добрий день!
  Дякую за дуже змістовну інформацію.
  Не знаєте часом, чи це ще актуально станом на лютий 2019?
  Можливо, підкажете, де та як такі речі можна з'ясувати? Бо в консульство у Києві не додзвонитися-не дописатися...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. так, інформація актуальна на сьогодні! Сміливо користуйтеся! Кілька моїх знайомих їздили нещодавно, та я з ними звіряла процес. Гарної подорожі :)

   Видалити
  2. Якщо дозволите, ще кілька запитань. Чи має значення, звідки виїжджати-вилітати з Йорданії? І як відбувається перетин кордону на пішому переході Ейлат-Акаба? Яким транспортом можна туди дістатися?

   Видалити
  3. Так, кордон, звідки виїжджати з Йорданії, має значення. Якщо це буде інший, ніж Акаба-Ейлат, то потрібно буде заплатити departure fee. Перетин кордону на переході Ейлат-Акаба відбувається таким чином: 1) сплачуєте за виїзд з Ізраїлю, 2) заповнюєте Turist Entry Manifest в йорданському пункті контролю та ставите штамп про в'їзд в Йорданії. Все :) До кордону можна доїхати машиною та залишити її на безкоштовній парковці перед кордоном, автостопом (мій варіант та його раджу, бо він швидкий). На жаль, про автобус нічого не знаю, мені було не зручно їхати автобусом.

   Видалити
  4. а в суботу піший перехід працює, оскільки шабат? як би Ви порадили: перейти у п'ятницю в Ейлат (п'ятниця в мусульман) чи в суботу? летимо в неділю з Ейлату, але читала, що часом кордон перекривають на цілий день, тож ризикувати не хочеться.
   ще цікаво, чи можна розраховувати перейти в Акабу після 18:00? взагалі існує якийсь графік роботи прикордонників, можливо знаєте..

   Видалити
  5. Уляна, якщо правильно пам'ятаю, то кордон відкритий щодня з 06:30 до 20:00, а в пт-сб з 08:00 до 20:00. В шабат і в мусульманську п'ятницю кордон відкритий. Лише в Йорданії по п'ятницях не будуть ходити автобуси. Але є таксі (досить доступно, торгуйтеся сильно) або навіть автостоп.

   Видалити
 8. А якшо я в Акабі перетну кордон заїду в йорданію і потом знову через декілька днів повернуся в Ізраїль чи потрібно буде сплачувати 2рази departure fee?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Потрібно буде оплатити departure fee при виїзді з Ізраїлю. А чи потрібно буде платити при виїзді з Йорданії, залежіть, де саме Ви будете перетинати кордон. В статті є ця інформація, ще раз передивіться

   Видалити
  2. я планую прильот ейлат потом йорданія петра і знову у їзаїль перетнути кордон біля мертвого моря, єрусалим , і виліт з телявіва,, або наоборот тельавів- єрусалим- мертве море- петра-ейлат. Який з цих варіантів був би дешевший по транспорту і по цих їх виїздах? дякую

   Видалити
  3. Найдешевше, якби в другому варіанті, Ви доїхали після Мертвого моря до Ейлата, там перетнули кордон і там же повернулися. Якщо по днях виходить, то вибирайте цей варіант. Відстані в Ізраїлі не такі великі. Якщо все-такі не виходить так, тоді оберіть той варіант, де останній виліт з Тель-Авіва, тому що так не потрібно буде платити departure free з Ізраїлю двічі (тобто ця сума буде включена в авіаквиток)

   Видалити
 9. Доброго дня )
  Планую відвідати сестру, що проживає в Йорданії.Планую поїздку з донькою-підлітком.
  Шукаю дешеві квитки на літак з України, Польщі.Чи буде потрібна віза для нас, чи можливі інші варіанти, так як їдемо до родини? Дякую.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий день! На візу чи її відсутність впливає лише те, як Ви потрапите в країну та чи збираєтеся відвідувати Петру. Відвідуєте Ви при цьому родичів - це для прикордонника немає значення. Наприклад, якщо Ви прилітаєте в Амман та не будете в Петрі, то Вам потрібна віза. Якщо Петру плануєте, тоді варто купити Jordan Pass. В цій статті все дуже детально описано.

   Видалити
 10. Добрий день,Ганна.Маб таке запитання до вас - медична страховка у Йорданію окрема чи підійде та,що для шенгену?Дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Окрема страховка, звісно. Це - інша територія, інша країна.

   Видалити
 11. Відповіді
  1. Страховка потрібна для вас! І, так, її краще завжди мати: її ціна настільки доступна, а вартість лікування за кордоном настільки висока, що тут не повинно виникати сумнівів. Страховку краще мати.

   Видалити
 12. Доброго дня, Ганно, дуже вдячна, що відповідають на запитання, але можна конкретного страховка на всі країни світу чи як правильно вона називається? Ще раз дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Краще оформити страховку лише для Йорданії, якщо їдете тільки сюди. Якщо, наприклад, одночасно відвідуєте Ізраїль та Йорданію, тоді краще вписати обидві країни. Тобто суть у тому, якщо за один раз відвідуєте одну країну, краще її і вписати. Якщо дві, то дві. Якщо ж подорожувати до ЄС, то там спільна страховка для країн шенгенської зони.

   Видалити
 13. Доброго дня планую відвідати Йорданія , прилітаю в Амман і відлітатиму також з Амману
  Планую пробути 26 днів, відвідування Петри ще не знаю чи буду відвідувати, чи потрібна мені віза ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, Вам потрібна віза. Ще раз передивіться статтю, в ній є всі умови перебування в Йорданії :) Гарної подорожі!

   Видалити
 14. Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, який період часу максимальном ми можемо перебувати в Йорданії? Скільки грошей треба мати для в'їзду і як їх перевозити? Дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Одноразова віза по прибуттю дається на місяць. Скільки грошей мати залежіть від Вашої потреби комфорту :) Бюджетні готелі від ~20$ номер на двох, їжа від 2$ у місцевих закладах і вище у ресторанах. Візьміть якусь частину суму в $$, щоб обміняти готівку, а основну суму на картці - як в будь-якій подорожі

   Видалити
 15. Власний досвід: прибуття в Амман, прикордонникам говорю, що їду в Акабу, нічого не плачу, протягом наступних 72 годин добираюся до Акаби, в поліційному відділку реєструюся і отримую спеціальну відмітку в паспорті, в Петрі не був, був понад три доби, при виїзді в Ізраїль заплатив виїзне мито, щось в розмірі +- 10 євро. Все.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Voloцюга, про 72 години - це є таке правило для реєстрації? А якщо зареєструватися в Аккабі пізніше? В'їзд і виїзд плануємо через Амман.
   Дякую.

   Видалити
  2. У Вашому випадку, в'їзд та виїзд через Амман, потрібна віза або Jordan Pass

   Видалити
  3. Так, Вашу думку я розумію. Просто, на форумі Вінського читав і протилежні думки: що вже при поверненні з Амману показати прикордонникам Аккабську реєстрацію і ніщо не потрібно платити і віза безкоштовна. Що людям таке вдавалося і це не суперечить правилам...
   Тому і хотів спитати, може пан Voloцюга щось знає про те.

   Видалити
  4. Окей, цікаво. А на офіційному сайті Йорданії про це не написано?

   Видалити
  5. Знайшов ось тут:
   https://aqaba.jo/Pages/Viewpage/8/Visa_Formalities?AspxAutoDetectCookieSupport=1

   Видалити
  6. People arriving at any entry point other than Aqaba, who declare to the authorities that they are going to Aqaba can claim a free visa, but must register with the ASEZA visa office in Aqaba within 48 hours of their arrival in Jordan. Failure to so brings liability to pay for the visa plus a fine of 1.5 JD/day for each unregistered day.

   Видалити
  7. Дякую, Юрію! Це чудова новина! На основі знайденої Вами інформації, я оновлю статтю

   Видалити
 16. Хочемо залетіти в Аккабу ,а вилітати з Аману. Джордан пас збираємось купувати. Маємо намір в Петрі бути два-три дні.
  1. Чи потрібно буде щось сплачувати при виліті?
  2. Якщо влетіти через Аман і вилетіти через Аккабу?
  Який варіант кращий?
  Можливо я помиляюся , що до доцільності покупки Джордан паса?
  Дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Краще влітати/в'їжджати через Акабу, тоді Jordan Pass не потрібен, особливо, якщо збираєтеся у Петру. Візу оплачувати не потрібно. Якщо потім будете вилітати через Амман, то потрібно буде заплатити exit fee і все.

   Видалити
  2. Доброго дня. Якщо мій маршрут - Акаба, Петра, море, Єрусалим, Назарет, Віфлиєм і буду 5 днів вилитівши з території Ізраїлю чи Амману. (Одним словом багато тур місць). Будь-ласка - підскажіть як краще і дешевше (економніше) зробити і щоб без проблем? Бо ще хотілося і мусульманські країни відвідати - хоча знаю що візи при прибутті також сплачується в Омані, Саудії В ОАЕ взагалі безвіз. Ще є північна Африка... Дякую дуже)

   Видалити
  3. Як я вже писала, найкраще в'їхати чи влетіти в Акабу. Тобто або спочатку відвідайте Ізраїль та перейдіть кордон в Ейлат-Акаба, або прилітайте літаком в Акабу. Щодо перетину кордонів, то прочитайте мою статтю "Як уникнути штампу Ізраїлю в паспорті", посилання на неї є в цій статті. Та уважно прочитайте в цій статті розділ про Ізраїль. Там будуть всі відповіді.
   Зауважте ще, що в Омані віза вже не по прибуттю, а її потрібно отримувати заздалегідь онлайн - правила з 2019 року. Я якраз три дні як повернулася з Оману :)

   Видалити
 17. І ще яким ловкостером краще дістатися з Києва чи Франківська, бо тепер кажуть що ніби з Польщі дешевше Райнейр летить за 50 є В ОБИДВА БОКИ. Не знаю чи це так і без підвохів...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. О - іще я забув про Ваді Рам, а кажуть що і там треба платити....

   Видалити
  2. Лоукости не літають з України в Йорданію, лише регулярні авіалінії. З Польщі літають лоукости, думаю, що час від часу можуть бути і по 50 євро в обидва боки, це цілком реально, тільки не щодня.

   У Ваді Рам потрібно просто заплатити вхідний квиток: Ваді Рам має статус національного парку. Тобто все дуже просто.

   Видалити
 18. якщо літак прибуває після 20-ї години, то як перетнути кордон? Якщо години роботи переходу з 6-00 до 20-00...

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Тоді можна перетнути кордон лише наступного ранку. Кордон відкритий з 06:30 з неділі до четверга та з 08:00 у п'ятницю-суботу

   Видалити
 19. Скажіть будь ласка. Якщо їхати в Йорданію в гості до подруги. Потрібно мати запрошення?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У запрошенні немає потреби. Можете роздрукувати, наприклад, лист з подругою, де вона вказує свою адресу та на скільки днів Вас запрошує.

   Видалити
 20. Доброго дня!) У нас з чоловіком дві вакцини Pfizer, зелений сертифікат. Будемо їхати на екскурсію в Петру (1день). Чи потрібно робити ПЦР тест?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий день! Так, зараз всім потрібно здавати тест для в'їзду в країну, не залежно, чи вакциновані чи ні

   Видалити
 21. Привіт, Аню! Не зовсім зрозуміла, якщо оформляти оцей Tourist Entry Manifest то за вхід в Петру потрібно платити? Та яка вартість?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Так, тоді тільки за Петру й треба платити. Tourist Entry Manifest звільняє від оплати за ВІЗУ в Йорданію. Квитки в Петру від 71$ до 85$ залежно від кількості днів, які купуєш

   Видалити
  2. А у Ваді Рам теж платний в'їзд?

   Видалити
 22. Доброго дня
  В мене така ситуація перший раз хочу поїхати за кордон в Йорданію до міста Джордан в мене там подруга ,чи потрібна мені віза ,запрошення від подруги ,скільки днів мені можна перебувати в Йорданії ,чи доведеться мені за щось платити ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Поїхати хочу з України місто Полтава

   Видалити
  2. Якщо ви зовсім не плануєте відвідувати Петру, то краще оформити та оплатити візу на кордоні. Про візу я писала в цій статті.

   Видалити
 23. Доброго дня , хочу відвідати Йорданію, які правила в'їзду на 2022рік Наданий час виліт з Польщі ?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Зараз для подорожі в Йорданію потрібно заповнити форму й отримати QR-код https://www.visitjordan.gov.jo/form/ Тести більше не потрібні ніби з 1 березня 2022

   Видалити
 24. Доброго дня. Які зараз умови акуальні для українців? Плануємо прилетіти до Акаби на 10 днів. Виліт теж з Акаби. Петру теж плануємо відвідати. Дякую за відповідь.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Добрий день. Стаття повністю актуальна на сьогодні. Використовуйте всю інфо, обов'язково візьміть Tourist Entry Manifest по прибуттю, щоб не платити за візу. Анкету з QR-кодом і страховку не забудьте.

   Видалити
 25. Tourist Entry Manifest актуальний виключно для в'їзду через Акабі?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Якщо питання про Tourist Entry Manifest, то так він оформлюється лише в Акабі, тому що там спеціальна економічна зона.
   Якщо питання, чи при в'їзді через інші контрольні пункти можна приїхати без візи, то вище в коментарях є 2 відповіді від інших мандрівників: People arriving at any entry point other than Aqaba, who declare to the authorities that they are going to Aqaba can claim a free visa, but must register with the ASEZA visa office in Aqaba within 48 hours of their arrival in Jordan. Failure to do so brings liability to pay for the visa plus a fine of 1.5 JD/day for each unregistered day.

   Цю інфо я не можу підтвердити, оскільки всі мої знайомі в'їжджали в країну через Акабу (бо це перевірений випадок). Але хтось каже, що так робив.

   Видалити
  2. тобто варіантів зекономити на візі при прильоті через аеропрот Аммана - не має, вірно?

   Видалити
  3. Ну ось я вам вище відповіла, що можна пробувати без візи в Амман :) При умові, що ви будете в Акабі. Якщо ж ви в Акабу не плануєте, то варіантів немає, бо в цілому Йорданія - це візова для нас країна.

   Видалити
  4. дуже дякую)))

   Видалити
 26. Доброго дня
  Я лечу в Абу-Дабі через Акабу з Відня в грудні. Можна спитати, віза для пересадки теж потрібна? Між прибуттям і відправкою 5 годин

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ух, максимально незручну пересадку ви придумали. Так, потрібно оплатити візу + ще податок на виїзд з Йорданії. Обійдеться все в 70$ (56$+14$). Безкоштовно Йорданію можна відвідати у випадку виконання 3х умов, які описані у статті. У вас нічого з цього не буде, тому потрібно буде платити за візу.

   Видалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2023 ОНОВЛЕНО)

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2023 ОНОВЛЕНО)