Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію

Перед подорожжю Ізраїлем та Йорданією найбільше питань виникало з перетином кордонів, чи потрібна віза в Йорданію та чи правильно комбінувати ці дві країни в одній подорожі.
Довелося прочитати багато блоґів та форумів і розбиратися, де інформація актуальна. Застарілі дані трапляються навіть на сайтах посольства Йорданії :). До того ж на кожному кордонному пункті діють різні правила перетину...
Ця стаття врятує багато часу на планування поїздки, тому із задоволенням викладаю її.

Існує три варіанти, як перетнути кордон з Йорданським Королівством:
 1. з візою; 
 2. з Jordan Pass; 
 3. з Tourist Entry Manifest (безкоштовно).
Всі три варіанти залежать від вашої подорожі. Деталі - нижче.


Чи потрібна віза в Йорданію для українців?

Так, віза потрібна. Віза в Йорданію отримується по прибуттю (це просто штамп у паспорт). На неї не потрібно подавитися заздалегідь. Вартість візи — 40 йорданських динарів.

Як відвідати Йорданію без візи?

З 2016 року Йорданія почала випускати Jordan Pass — картку для туристів. Оплативши її вартість 70-80 динарів, більше не потрібно платити за візу. Крім того, вона включає вхід у Петру (вартість квитків у Петру 50-60 динарів) та у ряд музеїв.
Вартість Jordan Pass (70, 75 чи 80 динарів) залежіть від кількості днів, які ви хочете провести у Петрі. Більше про вартість Jordan Pass - на офіційному сайті.

Також читайте детальніше про Петру та вартість вхідного квитка у моїй попередній статті.

Чи вигідно купувати Jordan Pass?

Так і ні.
Jordan Pass вигідний у трьох випадках: 
 1. Якщо ви прибуваєте в Йорданію через будь-який кордон, крім Ейлат-Акаба, що на півдні країни; 
 2. Якщо ви збираєтеся відвідувати Петру, 
 3. Якщо ви будете перебувати в країні три і більше ночей.

У цьому разі Jordan Pass вигідний: вартість візи 40 динарів + вартість Петри 50 динарів = сума більша, ніж Jordan Pass (70 динарів).

Jordan Pass не вигідний, якщо ви не збираєтеся в Петру і/або будете в країні менше 3-х ночей. Крім того, ряд музеїв або фортець, які входять у його вартість, виявляється, і без того безкоштовні. Разом з тим, на TripAdvisor багато нарікань на те, що кілька дійсно цікавих місць Jordan Pass не покриває і доводиться платити окремо (наприклад, Wadi Mujib).
Отже, якщо ви не плануєте їхати у Петру, то отримання візи буде вигіднішим у вашому випадку.

Увага! Jordan Pass необхідно купити ДО прибуття в Йорданію, та він закінчує свою дію автоматично після 2х тижнів від коли його було активовано на першій туристичній точці в Йорданії.
На TripAdvisor є багато коментарів про проблеми з оплатою Jordan Pass онлайн.
Тому зважте, чи він вам дійсно потрібний.

Як відвідати Йорданію безкоштовно?

Візу не потрібно оплачувати при виконанні 3 [простих] умов:
 1. Якщо ви перетинаєте кордон в Акабі на півдні країни; 
 2. Якщо ви будете відвідувати Петру;
 3. Якщо ви будете залишатися в Йорданії 2 і більше ночей.
У цьому випадку Jordan Pass не потрібний — він просто не вигідний.

В Акабі діє Спеціальна економічна зона, запроваджена Йорданією, щоб стимулювати потік  туристів, більшість з яких приїжджає відпочивати в Ізраїль.
З боку Ізраїлю є піший перехід Ейлат-Акаба (офіційна назва перетину Yitzhak Rabin Border Crossing - Wadi Araba Border Crossing).
Також в Акабі є аеропорт. Там теж повинні діяти правила безкоштовного в'їзду.

Якщо я не виконав ці умови, що тоді?

Правило безкоштовного перетину не буде діяти, якщо ви не виконали всі три умови з переліку.
 1. Якщо ви були в Петрі, але не провели 2 ночі в Йорданії, при виїзді ви будете платити 40 динарів;
 2. Якщо ви не були в Петрі і не провели 2 ночі, то при виїзді з країни будете змушені заплатити 60 динарів

Як оформляється процедура безкоштовного перетину кордону?

Ви повинні сказати прикордоннику, скільки днів плануєте залишатися в Йорданії та чи будете відвідувати Петру. Прикордонник видає вам Tourist Entry Manifest (папір А4), який ви повинні заповнити (ПІБ, номер паспорту, дати в'їзду-виїзду).
Цей Tourist Entry Manifest ви обов'язково зберігаєте до кінця подорожі. І найголовніше! Його ви повинні проштампувати в Петрі (на касі). Це буде доказом того, що 1) ви відвідували Петру, і 2) скільки днів загалом ви провели в країні.
При виїзді з Йорданії саме маніфест будуть перевіряти, щоб оцінити, чи повинні ви оплачувати візу чи ні.
Вся процедура дуже проста і не займає більше 15 хв.

Що ще потрібно знати?

При виїзді з Йорданії потрібно сплатити departure fee у розмірі 10 динарів.
Ви звільняєтеся від оплати departure fee, якщо ви виїжджаєте через Акабу і провели 3 і більше ночей в Йорданії.
Departure fee потрібно оплатити, якщо 1) ви виїжджаєте через будь-який інший кордонний пукнт, 2) ви виїжджаєте через Акабу, але провели менше 3-х ночей в Йорданії.

Зверніть увагу: якщо ви перетинаєте кордон Ейлат-Акаба, то йорданський штамп у паспорті засвідчить, що ви були в Ізраїлі. Це погано, якщо ви плануєте подорожувати в ряд мусульманських країн.

Детальніше про те, як уникнути штампу Ізраїлю і для чого я писала у цій статті. Також тут описано, що очікувати від прикордонників та які оплати потрібно здійснити при виїзді/вильоті з Ізраїлю.

Щоб уникнути штампу Йорданії в паспорті, потрібно перед тим, як дати прикордоннику паспорт, попередити його не ставити штамп.
У цьому випадку вам видають Entry Card for non-Jordans, яку потрібно заповнити (ПІБ, дата народження, номер, строк дії паспорту, адреса готелю в Йорданії). Тоді прикордонна служба штампує цю картку при в'їзді і виїзді.

Будьте обережні, тому що прикордонники ображаються, коли ви їх про це просите. Прикордонник почав щось говорити мені арабською підвищеним тоном. Просто будьте ввічливими і серйозними. Я кілька разів спокійно і дуже ввічливо повторила “Please, don't stamp my passport”. Якщо йорданці самі ввели таке правило, значить, все легально. Ймовірно, це була особливість одного конкретного прикордонника. При виїзді була інша зміна, і все пройшло дуже швидко і з привітними посмішками.

Чи вигідно комбінувати подорож в Йорданію з Ізраїлем?

Така подорож виправдана лише у випадку, якщо ви прилітаєте в Ізраїль для подорожі і потім перетинаєте кордон в Ейлат-Акаба.
Якщо вам не потрібно в Ізраїль, то не варто туди їхати тільки, щоб отримати безкоштовну візу в Йорданію, оскільки при виїзді із Ізраїлю ви платите departure fee в розмірі 100 шекелів (~28 дол.), а це вже половина вартості візи в Йорданію + вартість на транспорт до/з кордону.

Сподіваюся, ця стаття стане в пригоді. Часто можна зустріти різні дані в інтернеті. Це інформація з власного досвіду після подорожі в Йорданію.Коментарі

 1. Підтверджую, все так і є, хоча ми цим маршрутом не скористалися:) Хитра система з чималими "поборами" за виїзд з країни, умови щодо перебування певну кількість ночей, тощо - відверто роздратували, тому вирішили оминути Йорданію взагалі у свої подорожі:)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую за відгук! :) Сподіваюся, скористаєтеся все ж таки цим маршрутом наступного разу, щоб не платити за виїзд з країни. Йорданія дуже красива та приємна країна! Я особливо наполегливо раджу її відвідати :)

   Видалити
 2. Добрий день, ми плануємо подорожувати по Ізраілю, а потім з'їздити на 3 дні в Іорданію, а потім знову повернутися в Ізраїль. Я вірно зрозумів, що при виході з Ізраілю в Іорданію (перехід Ейлат - Акаба) потрібно сплатити 100 шекелів, а потім знову при поверненні до Київа при виліті з аеропорту Бен-Гуріон сплатити ще 100 шекелів? Тобто за кожний виїзд зі страни по 100 шекелів 2 рази?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Привіт! У цьому випадку потрібно буде оплатити лише один раз - на переході Ейлат-Акаба. Якщо ви вилітаєте літаком із Тель-Авіва, вартість departure fee входить у ваш квиток, і ви нічого не платите.
   У мене є стаття суто про паспортні нюанси з Ізраїлем. Теж раджу прочитати, якщо ще не бачили, там є це описано. В пошуку вгорі сайту введіть "Ізраїль"

   Видалити
  2. Будь ласка, звертайтеся!

   Видалити
 3. Підкажіть, будь-ласка, буде прямий рейс в аеропорт Акаби, 3 ночі в Акабі на зворотній виліт з того ж аеропорту. Чи потрібна в цьому випадку віза?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Якщо Ви прилітаєте в Акабу, зупиняєтеся на 3 ночі в Йорданії та плануєте відвідати Петру, то нічого не потрібно буде платити (ні за візу, ні за виїзд з країни). Якщо Ви не будете відвідувати Петру за цей час, то потрібно буде заплатити, якщо я правильно розумію, 40 динарів за візу.

   Видалити
  2. Петру не планували відвідувати, тому і виникли сумніви)

   Видалити
  3. Якщо вірити тому, що зна'шов на одному ресурсі, то у Петру необов'язково їхати. Але на скільки то правда?)

   Условия безвизового визита следующие:

   В стране необходимо провести более 2 ночей, иначе потребуется заплатить визовый сбор (примерно 57 долларов) и сбор СЭЗ (около 28 долларов).

   Можно оставаться в стране меньше 2 дней, но тогда вы обязательно должны посетить Петру. Визовый сбор придется заплатить, а вот сбор СЭЗ отменяется.

   Выезжать нужно тоже через зону ASEZA, иначе придется заплатить сбор на выезде.

   Вы должны иметь загранпаспорт со сроком действия минимум 3 месяца.

   Видалити
  4. Ця інформація та дані в моїй статті співпадають. Тому насправді немає остаточного розуміння, чи не потрібно буде платити, тому що про 3 дні перебування без візита до Петри ні слова. Коли я була в Йорданії, то прикордонники кілька разів нагадували проштампувати Entry Manifest в Петрі, щоб при виїзді не платити за візу.
   Коли повернетеся, напишіть, будь ласка, як вийде в результаті. Будемо достовірно знати

   Видалити
  5. Підкажіть будь ласка. Провести дві ночі в Йорданії - обов'зяково в готелі абощо і треба показувати резервацію?
   Збираюсь просто шукати помешкання на каучсерфінгу.

   Видалити
  6. Тип помешкання не важливий, це не питають. Коучсерфінг цілком підійде. Головне - кількість днів перебування в Йорданії, якщо приїхати/виїхати через Акабу.

   Видалити
 4. Підкажіть будь ласка. Провести дві ночі в Йорданії - обов'зяково в готелі абощо і треба показувати резервацію?
  Збираюсь просто шукати помешкання на каучсерфінгу.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. прикордонники дивляться дати на штампах в`їзду-виїзду, де саме ви будете ночувати - їм байдуже, резервацію не дивляться, якщо ви виїхали раніше, то при виїзді з вас стягують плату - все просто, якщо дотримались строку - не стягують. Обов'язково при в`їзді потрібно взяти бланк Tourist Manifest, вони його проштамповують.

   Видалити
  2. Коучсерфінг - це не проблема. Місце ночівлі не має значення - резерв готелю не дивляться і не питають. Головне - дотриматися періоду перебування в країні в кількості днях, аби не платити за візу

   Видалити
 5. Доброго дня
  Скажіть будь-ласка , якщо ми плануємо подорож по Йорданії 10 днів (автостоп, ночівля в наметі,кауч), вхід в Петру не плануємо, то чи потрібно нам платити за візу і як карще зробити? Дякую

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. У першу чергу все залежіть від того, як ти потрапиш в Йорданію. Це візова країна для нас. Тому потрібні або віза, або Jordan Pass. Якщо ти не плануєш Петру, то віза буде коштувати дешевше. Віза отримується по прибуттю. Якщо прилітати/заїхати в Акабу, тільки тоді можна підняти питання про безвіз. Але, мені здається, що без відвідування Петри доведеться платити за візу.

   Видалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Як уникнути штампа Ізраїлю в паспорті

5 речей про подорож в Індонезію, які я хотіла би знати наперед