Іспанія на аперитив. Частина 2. Іспанська кухня

Про їжу в Іспанії можна писати багато. Спробую кількома абзацами описати, що нам сподобалось особливо сильно.

Стартери або аперитиви. Аперитиви в Іспанії подають всюду, це обов'язковий початок повноцінної страви. Навіть, якщо зайти в кафе лише за бокалом вина/келихом пива, то стартер все одно чекатиме на тебе. І це - завжди безкоштовно! В залежності від закладу аперитивом може бути щось від сиру-шинки до смаженої картоплі з беконом.

Шинка (jamón) в Іспанії займає особливе місце. І вона сильно відрізняється від української. Хамон - це в'ялена свинина. Гарна шинка солиться-в'ялеться протягом року перш, ніж попасти на стіл гурманів. Видів її існує безліч. Продають хамон в спеціальних закладах - музеях (Museo de jamón), який, насправді, є лише спеціалізованим магазином. Іспанці просто мліють від шинки. Мені, чесно кажучи, її смак нагадав... тараньку :-). Нема чого дивуватись - процес приготування аналогічний :-).
Museo de jamón
Сніданок у неділю. Чомусь він особливий у плані вибору блюда. У неділю вранці прийнято їсти пончики з гарячим шоколадом. Тільки іспанські пончики не круглі, а... довгі. Довгі товсті, porra, довгі тонкі, churro. Їсти їх треба, макаючи в гарячий шоколад.
Не встигла я дістати фотоапарат, як тарілка з пончиками була вже порожня :-).


Основні страви. Не буду писати про тортілью, багато написано і без мене. Є дещо цікавіще.
Недалеко від Мадриду є містечко Lagranja, де прийнято їсти молочне порося. Поросятко має бути кількамісячним, яке годувалось лише молоком матері і нічим більше. М'ясо тане в роті неймовірним ніжним смаком.

Десерт. В меню дня, окрім стартерів, основної страви і напою, також входить десерт. І це - теж правило. На десерт подають не тістечка, а йогурт, фрукти та інші більш легкі і здорові варіанти. Особливо мені ідея з обов'язковим десертом сильно подобається, ще й коли майже не в грудні можна з'їсти соковиту солодку диню!
В одному з ресторанів в центрі Мадриду нас пригостили лікером власної марки. Просто тому, що ми сподобались адміністратору. Лікер був шалено смачним й у вафельниму стаканчику, покритому шоколадом. Не довго думаючи, ми випили і закусили стаканчиком :-). Інший офіціант, який не побачив, що нас вже пригостили, приніс ще вафельний посуд і налив повторно.
Так що, якщо вам подаватимуть напої у вафельних стаканах, обов'язково з'їжте їх, щоб вас пригостили ще! :-)

© Авторські права належать автору цього блогу. Використання всіх матеріалів (фото, текст, частини тексту, відео) можливо тільки з посиланням (гіперпосилання) на джерело.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2021 ОНОВЛЕНО)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2021 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2021 ОНОВЛЕНО)