Як відвідати Катар безкоштовно

У мене ніколи не виникало ідеї поїхати в Катар. Уявіть собі: "Любий, давай поїдемо в якесь екзотичне місце з бірюзовою водою, теплом і щоб було не банально. Махнемо в Катар!"
Ні, повірте, такої пропозиції я своєму чоловіку не робила. Втім, ми приземлилися в Досі й мали вдосталь часу дослідити це місто.

Катар — одна з найбагатших країн світу. Він займає перше місце за показником ВВП на душу населення за паритетом купівельної спроможності, що досягає 130 000$!

Практично неможливо отримати громадянство Катару. Панівна еліта —  емір, а влада успадковується, оскільки це —  монархія. Всюди в Досі намальовані портрети теперішнього еміра —  на порту, на хмарочосах, на машинах й автобусах. Єдине радує - він молодий, і його зовнішність не відштовхує.

У Досі, столиці Катару, мешкає майже 85% населення країни. Інша частина —  пустеля.

Порт Дохи

Багатство Катару створюють нафтові родовища. Наприклад, електрика для населення безкоштовна. А тепер уявіть, як там, в пустелі, потрібні кондиціонери, коли ззовні +50. Таксист-бангладешець розказав нам, що країна виплачує катарцям певну суму грошей, через що ті можуть не працювати. Але я не знайшла цьому підтвердження в інтернеті. Єдине, що можу сказати напевно, —  при створенні сім'ї катарці отримують землю від держави.

Цікава форма мінарету. Мечеть у старому центрі Дохи

Дитячий простір біля Peral Qatar у новому центрі міста

Майже 90% (!) населення —  трудові мігранти. Індуси, бангладешці, пакистанці, непальці працюють на будівництвах, в магазинах, готелях —  фактично весь обслуговчий персонал країни. Серед катарців не заведено працювати у сфері послуг. Можливо, єдина посада, де можна зустріти катарця, —  це прикордонник.

Робочі відпочивають на обідній перерві. Всі говорять англійською, допомогли нам з інформацією про громадський транспорт

Зараз країна активно готується до Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться тут у 2022 році. Будуються хмарочоси-готелі, дороги та стадіони. Тому Доха дещо нагадувала мені вітрину, яка хоче всім сподобатися.

Новий центр Дохи

Безкоштовний stopover в Катарі від Qatar Airways: як це працює


Катар обійшовся мені приблизно у вартість магнітика на холодильник.
Завдяки stopover в Досі можна відвідати країну безкоштовно. Stopover —  один зі способів здешевити будь-яку подорож. Ми з чоловіком побувати тут на нашому шляху з Балі в Україну

***
Про нашу подорож на Балі читайте тут: Балі. Подорож в Індонезію
***

Авіакомпанія Qatar Airways кілька років поспіль очолює рейтинг "Найкращих авіаліній світу". Восени 2017 року вони зайшли на ринок України. Завдяки цьому в українців з'явилися нові напрямки на перельоти в країни Азії, Африки та Океанії. Всі рейси відбуваються зі стиковкою в Досі.

Qatar Airways і Міністерство туризму Катару при довгій пересадці надає пасажирам можливість побачити всю столицю.
А саме: при довгій пересадці від 12+ годин вам надається БЕЗКОШТОВНО 4-5-зірковий готель. Ми з чоловіком вибрали мережу Holiday Inn. Наша зупинка в Катарі при перельоті з Балі у Київ була понад 16 годин. Ми переночували і до вильоту, що був в другій половині дня, повністю подивилися місто.
Наш номер в Holiday Inn

При пересадці, що мінімум 5 годин, є можливість долучитися до City Tour, який надає Міністерство туризму за 40 реалів (11$)*. Вас заберуть з аеропорту і привезуть назад перед вашим вильотом. На тур потрібно записатися онлайн заздалегідь, щоб забронювати собі місце.

*Я відвідувала Доху в січні, тоді тур містом коштував 11 дол. Сьогодні ціна 22 дол.

Для того, щоб скористатися можливістю безкоштовно зупинитися в Досі, потрібно виконати кілька вимог:
  • летіти авіалініями Qatar Airways
  • мати НЕ акційний квиток на літак (без знижки)
  • мати пересадку від 12 годин і більше
  • на сайті Qatar Airways зареєструвати свій квиток і зарезервувати готель.

Ось деталі на сайті Qatar Airways: Free stopover in Qatar.

Готель Holiday Inn

Такий спосіб подивитися місто зовсім не є ексклюзивним. Ряд країн через свої авіалінії просувають довгу зупинку, надають готель та екскурсію (Стамбул, Сінгапур, Гонконг). Це цікаво для туриста, а для міста — це додатковий пасажиропотік, лояльність і любов людей, купа фото в соцмережах з тегами країни. Так держави просувають себе на глобальному ринку.

Доха: що подивитися в Катарі


Подивитися Доху можна за півдня —  порт, новий центр з хмарочосами та насипними островами та автентичний ринок (Souq).

Людей на вулиці дуже мало. А вулиці —  це дороги у кілька смуг, тротуари іноді відсутні. Тут всі на машинах. Гарна набережна для пішохідних прогулянок —  біля порту. Навіть зустрічаються поодинокі бігуни, але всі європейці — експати, які працюють в Досі.
На набережній можна підзарядити свої ґаджети

Громадські автобуси виглядають так, як у нас міжміські, вони великі та комфортні. Ними користуються прості робочі та туристи, як ми. Квиток на автобус коштує 10 реалів на 2 години або 20 реалів на цілий день (~2,75$ і 5$ відповідно).
Автобусна зупинка - стовп з навігацією і все. Чекати на автобус потрібно просто на газоні. Якби цей хлопчина там не сидів, ми би ще довго шукали зупинку :)

Ми з Вітею подивилися частину міста пішки, а потім на автобусі доїхали до нового центру —  у "Перлину Катару" (The Pearl Qatar). Це —  насипний острів півколом з хмарочосами і причалами для яхт.
Pearl Qatar - елітний квартал на штучних островах

З того, що мені особливо сподобалося, —  це ринок. Я хотіла би на довше затриматися тут.
Ми зайшли на ринок птахів, а птахи мають особливе місце в ісламі: від співочих до хижаків. Яструб, як нам розповідали бедуїни ще в Йорданії, —  найцінніший птах. Його вартість може сягати 15 000$, а використовують його для полювання та престижу.

Тільки на ринку ми побачили місцевих катарців. Чоловіки у своєму довгому білому одязі з "арафатками" на голові, а жінки —  у чорному одязі з покритими головами активно обговорювали щось біля кліток з птахами та цуциками або купували прянощі та горіхи. У Досі в 100 разів цікавіше спостерігати за людними ринками, ніж за порожніми вулицями.


Як для стоповера, така екскурсія містом прекрасна! Але що у Досі робити довше, я не знаю. Можна поїхати джипом на піщані дюни в пустелю, але це можна зробити і в іншій пустельній країні.
Робочий миє скляну мечеть. Піском і пилом покрито все у Досі - машини, хмарочоси і торгові центри. Сучасна мечеть знаходиться біля аеропорту. Її стіни розписані віршами з корану

Наступного разу, коли матиму довгу зупинку в Досі, я хотіла би відвідати музей сучасної ісламської культури. Дружина еміра —  колекціонерка і піклується про розвиток мистецтва в країні. Цікаво подивитися, наскільки актуальним є сучасне мистецтво країни з обмеженою свободою слова та унітарною монархією.

Катар став для мене 50-ою відвіданою країною завдяки довгому стоповеру. Без цього я би сюди ще довго не потрапила :).

Дивіться відео (11 хв.) про мій стоповер в Катарі: що побачити в Досі, наш 5* готель та про інші міста, де є пропозиції стоповеру від авіакомпанії

Інформація актуальна на травень 2018
Перевіряйте оновлення на сайті Qatar Airways


Коментарі

  1. Доброго дня вам мені дуже подобається ця країна я ждружиною хотіли поїхати туди на роботу як це нам зробити буду вдячний ва за підказку.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую за віртуальну екскурсію

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2023 ОНОВЛЕНО)

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2023 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2023 ОНОВЛЕНО)