Як уникнути штампа Ізраїлю в паспорті

Перед поїздкою в Ізраїль найбільше питань виникало з візою/штампами в паспорт. Довелося пошукати і перечитати багато ресурсів, щоб зрозуміти, що очікувати.
Тому викладаю цю статтю, щоб підсумувати власний досвід про в'їзд і виїзд із Ізраїлю, включаючи перетин кордону в Йорданію.
Інформація актуальна на листопад 2017.

В чому взагалі проблема перетину кордону з Ізраїлем?

Перш за все, ніякої проблеми для українців немає. Проте для тих, хто багато подорожує і хоче відвідати більше країн, варто знати про кілька нюансів.
Через конфлікт Ізраїлю з Палестиною ряд мусульманських країн вороже ставляться до Ізраїлю і блокують всі стосунки з ним. Отже, маючи будь-які підтвердження, що ви відвідували Ізраїль, вам буде заборонено в'їзд в такі країни:

Перелік №1
 • Ліван
 • Сирія
 • Судан
 • Іран
 • Ірак
 • Ємен
 • Лівія
 • Кувейт
 • Саудівська Аравія

Ніколи не знаєш, куди життя закине тебе завтра, тому, якщо є можливість уникнути доказів перебування в Ізраїлі, краще це зробити. При чому, крім штампів у паспорт, не варто мати з собою будь-що, що говорить про Ізраїль: гроші, путівники, сувеніри, записи в блокноті і т.п.

Добра новина, що ряд країн Близького Сходу та деякі мусульманські країни не мають нічого проти вашого перебуванні в Ізраїлі. Про які країни можна не хвилюватися?

Перелік №2

 • Йорданія
 • Єгипет
 • Туреччина
 • ОАЕ
 • Катар
 • Оман
 • Бахрейн
 • Марокко
 • Алжир
 • Туніс
 • Пакистан
 • Бангладеш
 • Малайзія
 • Бруней
 • Індонезія

Думаю, списки можуть змінюватися (країни будуть переходити із одного в інший) залежно від ситуації на Близькому Сході.

Чи можна відвідати Ізраїль, якщо ми були в країнах списку №1, про що свідчать наші візи/штампи?

Як не дивно, так! Ізраїль не має нічого проти вашої тревел-історії. Єдине, на що можна очікувати, це додаткове інтерв'ю на кордоні. Але, якщо ви не маєте стосунку до яких-небудь ісламських угрупувань, проблем не повинно виникнути. Головне, правдиво і чітко відповідати на питання прикордонника, в жодному разі не жартувати і не показувати нетерплячість.
Увага! Ізраїль відомий своєю системою безпеки. Тому теоретично вас можуть тримати на інтерв'ю допоки прикордонна служба не буде впевнена, що вас можна пропустити. Нічого складного при проходженні кордону немає. Просто потрібно відповідати на питання лаконічно, впевнено, серйозно, без приколів “Я що схожий на [кого би там не було]?”.
Нас опитували довше при поверненні в Ізраїль з Йорданії, а також коли ми вже вилітали в Україну, ніж при першому в'їзді. Нічого такого, що я не чула раніше, не було: “Ким працюєте в Україні?”, “Скільки часу триває ваша подорож”, “Що робили в Йорданії”, “Чи просив вас хто-небудь щось перевезти?”, “Чи є у вас друзі в Йорданії?”.

Чи потрібна українцям віза в Ізраїль?

Віза не потрібна. Україна з Ізраїлем має безвізовий режим.

Як уникнути штампа Ізраїлю в паспорті?

Щоб не мати проблем з державами із списку №1, було би круто не мати доказів у вашому паспорті про поїздку в Ізраїль.
Ізраїль за вас потурбувався про це питання. Ніяких штампів про в'їзд чи виїзд прикордонники більше не ставлять взагалі.
При в'їзді в країну будь-яким способом (літак, піший перехід чи паром) вам видається Blue Card на 90 днів перебування. Нічого заповнювати не потрібно. Ваш паспорт сканує прикордонна служба і друкує вам Blue Card.
Картку потрібно зберігати до кінця подорожі. У нас її не питали при виїзді, але її може попросити поліція на вулиці/трасі або військові при перетині КПП з Палестиною.
При виїзді з країни вам видається нова картка (рожевого кольору), а перша скасовується. Якщо ви їдете в Йорданію чи Єгипет на пару днів і потім повертаєтеся, при другому в'їзді вам видадуть нову Blue Card.

І все, ніяких доказів мого перебування в Ізраїлі?

Фактично так, “але є одне але”. Коли ми вже вилітали із Ізраїлю в Україну (після відвідання Йорданії), нам наклеїли на обкладинку паспорта щось на зразок штрих-коду. І на ньому є літери івриту. Наклейку можна відклеїти, але відривається вона важко.

Фактично це все для тих, хто подорожує лише в Ізраїль.

Якщо я їду із Ізраїлю в Йорданію чи Єгипет, штампи на кордонах цих країн покажуть, що я був в Ізраїлі?

Так. І з цим потрібно бути обережним, тому що будь-яка країна зі списку №1 точно перевірить, як саме ви заїхали в Йорданію, якщо ви там були.

Як уникнути штампів Йорданії/Єгипту, які доведуть моє перебування в Ізраїлі?

Розповім про Йорданію, і, думаю, в Єгипті діє схожа схема.
Ми переходили піший кордон з Йорданією на перетині Ейлат-Акаба. На йорданському боці потрібно попросити прикордонника не ставити штамп у ваш паспорт! І зробіть це відразу, як даєте йому паспорт, оскільки за замовчуванням штамп про в'їзд в Йорданію все-таки ставиться.
У цьому випадку вам видають Entry card for non-Jordans. ЇЇ потрібно заповнити (ПІБ, дата народження, номер, строк дії паспорту, адреса готелю). Тоді прикордонна служба штампує цей папірець при в'їзді і виїзді. Ваш паспорт тільки є підтвердженням вашої особи, з яким звіряють дані з картки.
У цьому випадку не буде ніяких доказів вашого перебування в Ізраїлі.

Читайте також мою статтю про те, як відвідати Йорданію безкоштовно і без візи.

Чому так складно? Не можна просто дати свій другий паспорт?

Можна. Нам з чоловіком були важливі ці маніпуляції через те, що ми плануємо відвідати країни із списку №1 і враховуємо, що, наприклад, США (як прикордонники, так і візовий центр) негативно ставиться до відвідування українцями Ірану. Відповідно, потрібно враховувати, в якому паспорті у вас віза США, коли який паспорт закінчується і тому подібні моменти.

Це все, що потрібно знати про перетин кордону з Ізраїлем?

Є ще один нюанс. При виїзді із Ізраїлю потрібно сплатити departure fee в розмірі 100 шекелів (~28 дол.) + 5 шекелів комісія (комісія на групу: один ви чи вас троє, ви платите на всіх 5 шекелів).
Якщо ви вилітаєте літаком із Тель-Авіва, вартість departure fee входить у ваш квиток, і ви нічого не платите.
Якщо ви перетинаєте кордон з Йорданією в пункті Ейлат-Акаба, то повинні сплатити 100+5 шекелів. На цьому перетині можна платити карткою.
Також я читала, що при перетині кордону з Йорданією на інших переходах сума departure fee вища (доходить до 178 шекелів). На жаль, не можу підтвердити чи спростувати цю інформацію. Також не знаю, чи можна платити карткою. Читала, що краще мати готівку.


І це все :). Були у вас які-небудь ситуації, пов'язані з перетином кордонів Ізраїлю та будь-яких мусульманських країн?

Як краще спланувати маршрут в Ізраїлі на один тиждень, читайте у моїй попередній статті.
Також у моєму блозі читайте про Петру та вартість квитків у це давнє місто і як без візи потрапити в Йорданію.Коментарі

 1. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, якщо ми прилітаємо з чоловіком у Ізраїль в місто Ейлат і відлітаємо назад теж з цього міста, а не з Тель-Авіва, то наш квиток на літак покриває витрати на виїзд з країни 100 шекелів, чи то тільки з Тель-Авіва рахується?

  ВідповістиВидалити
 2. Доброго дня ще раз :) Дякую Вам за безцінну інформацію! Мабуть, питання буде смішне, але маю запитати. Я повинна двічі платити за те, що я двічі виїжджаю з країни? Спочатку я повинна заплатити Ізраїлю 100 шекелів, коли поїду в Йорданію (про Петру і про дві доби знаю, це стосується Йорданії), а другий раз я маю заплатити 100 шекелів, коли буду летіти з Ізраїлю (місто Ейлат) додому?

  ВідповістиВидалити
 3. Доброго дня! Скажідь будласка ми с чоловіком летіли як туристи в ізраль вони нас непустили від правили назад у паспорд нічогт не поклали дали бумагу на івріті то ми неможемо туда більши летіти

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ізраїль з 15 березня 2022 скасував безвізовий режим з Україною. Вони також не приймають біженців. Відтепер прибуття до Ізраїлю та посадка на рейс здійснюються за умови наявності попереднього дозволу МВС Ізраїлю.

   Видалити
 4. Скажіть будь ласка а з європейським паспортом румунським чи польським щоб заїхати,що потрібно?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Не підкажу, не знаю. Тут інфо для громадян України. Треба шукати умови для інших країн окремо.

   Видалити
 5. Скажіть будь ласка чи депортація в Чехії може бути причиною що непропустять в Ізраїль ? Підкажіть будь ласка

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ізраїль має свої власні критерії для прийняття рішень, це інша система від Шенгену. Тому насправді невідомо, чи будуть вони звертати увагу на ваш попередній досвід.

   Видалити
 6. Доброго дня.Мене не пустили в Ізраїль, причини не вказали.
  Дали документ що я відмовляюся від адвоката мені на підпис ,я його не підписала.Тому що я хотіла адвоката,окрім того в цьому документі не було вказано моїх даних.
  Тоді посадили в тюрму,до телефону мене до мого адвоката не кликали.
  Через двадцять чотири години посадили у літак в паспорті проставили депортацію.
  Чи можна оскаржити депортацію?
  І до кого звернутися?

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2023 ОНОВЛЕНО)

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2023 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2023 ОНОВЛЕНО)