Найкраще в Копенгаґені: маршрут 3х днів

З аеропорту мерщій у метро і сідаємо на перше сидіння, щоб відчути себе машиністом. Метро без водіїв, воно керується автоматично, і можна захопливо дивитися у лобове вікно, їдучи тунелями підземки або містом. А все тому, що громадський транспорт Копенгаґена було визнано найкращим у світі.
Історія, дизайн, смачна кухня, щасливі люди, багато простору, відкритого неба і води — все, що притаманно Копенгаґену.
Окрім найкращого транспорту, ця країна має префікс “най-” до багатьох показників. Наприклад, це — найщасливіша нація у світі. І дійсно перше, що кидається в очі, - це данці. Як ніде в інших великих містах, місцеві мешканці переповнюють вулиці. Таке враження, що буквально всі проводять час надворі, і багаточисельні туристи, які вважають столицю Данії найпопулярнішим туристичним маршрутом, розчинилися серед данців. Місцеві прогулюються, організовують запливи у каналах, снують у різні боки на велосипедах, зустрічаються з друзями і колегами на пікніках. Навколо — тисячі посмішок радісних людей.

Після кількох подорожей до Копенгаґена я склала оптимальний маршрут для того, щоб побачити все найкраще, що тут є, навіть, якщо у вас є лише кілька днів.

Найоптимальніший маршрут Копенгаґеном на 3 дні.

День перший. Історичний


(натискайте на іконки, щоб побачити опис точки на мапі)

Варто розпочати досліджувати Копенгаґен з історичної частини міста. Відправною точкою раджу зробити пішохідну вулицю Stroget. Вона займає кілька кварталів, і це, скоріше, не одна вулиця, а невеличкий район в центрі. Тут можна знайти безліч магазинів, сувенірних крамниць, кав'ярень і ресторанів.
Далі рушайте до палацу Крістіансборг (Christiansborg), з вежі якого можна побачити все місто. Палац вміщає всі три гілки влади: парламент, кабінет міністрів та верховий суд. Приймальня королеви Данії також знаходиться тут. Це — єдина будівля у світі, яка є резиденцією всіх трьох гілок влади. А ще тут абсолютно безкоштовно можна піднятися на вежу з найкрасивіщою панорамою міста. Не засмучуйтеся, якщо побачили чергу, — вона просувається досить швидко: 10-15 хвилин і ліфт підніме вас нагору.
Після відвідування данського палацу прямуйте до Нової Гавані попри будівлю старої біржи (Borsen) з незвичнім дахом у формі сплетених хвостів химер.
Пішохідна вулиця Stroget скоріше нагадує квартал
Дівич-вечірка подружок перед весіллям прямо на сходах палацу Крістіансборг. Жодної охорони чи поліцейського - веселись собі досхочу :)

Нова Гавань (Nyhavn) — найвідоміше місце Копенгаґена. Старенькі кольорові будиночки розташовуються вздовж каналу. Саме тут жив і працював Ганс Крістіан Андерсен, а ще відвідував улюблену пекарню, яка зараз є найвідомішою у світі. Щоправда будьте готові до величезної кількості людей. Мені, наприклад, швидко захотілося втекти звідти :).
Від Гавані варто завернути на Променад (Havnepromenade), щоб на кілька хвилин потрапити на сучасний громадський простір, а саме — пострибати на батутах, які вмонтовані тут же у тротуар. Враження — найрадісніщі!

Продовжуючи наш маршрут, пересікаємо пішохідний міст, що веде до Паперового острову (Paper Island). Тут розташовано великий вуличний фуд-корт з їжею і напоями на будь-який смак, насолодитися якими можна на березі каналу.
Після перекусу прогулюємося попри красиві канали з безліччю яхт до цікавого пішохідного мосту навпроти бібліотеки “Чорний діамант” (Royal Library “Black Diamond”). У самій бібліотеці варто піднятися на останні поверхи, щоб помилуватися видом на канал і стару частину міста.
Всередині Королівської бібліотеки варто піднятися ліфтом на останній поверх

День другий. Архітектурний


Сучасну архітектуру Копенгаґена важливо побачити кожному. Чому важливо? Щоб зрозуміти, що навіть найсміливіші фантазії можна втілити, що будинки бувають не лише “коробками”, а гострі, круглі, каскадні, легкі, повітряні, красиві.
Отже другого дня робимо собі екскурсію у новий район міста і рушаємо на метро до станції Vestamager. Вона все ще входить у метрозону 1-2, тому квиток коштує так само, як по центру міста (24 крони ~ 3,8$).
Перше, що можна побачити при виході із метро, - симпатичний жовто-зелений будинок з балконами-капсулами. Значить, ви приїхали правильно.

Далі йдемо дивитися “будинок-вісімку” (8Tallet), де прямо з 9-ого поверху на вулицю можна виїхати велосипедом. Ідея цього будинку полягає в тому, що сусіди повинні спілкуватися та разом вирішувати спільні будинкові питання. Тому форма будівлі така, що всі квартири розташовані одна напроти одної. Причому за задумом архітектора Бьярке Інґельса це — соціальне житло за доступними цінами. На забудьте обійти всю “вісімку” — там вільно можна прогулятися і подивитися на конструкцію будівлі і на пейзажі навколо.

Наступні за планом — VM-будинки, відповідно у формі літер V та М. Але їхня форма це ще не все. Оформлення фасаду — одне із найзахопливіщих з тих, що ви бачили.
Зовсім поряд — будинок-гора з відкритими садами на терасах. Ідея цього будинку у тому, що часто квартири, на відміну від приватних будинків, обмежені можливістю мати власний сад і місце для прогулянок. Тому той же архітектор Бьярке Інґельс задумав виправити цю несправедливість. Будівля має каскадну форму. На кожному поверсі — лише одна квартира, що виходить на сонячний бік. З протилежного, північного, боку — паркинг для машин.

Для того, аби завершити свою прогулянку найнесподіванішим архітектурним рішенням, потрібно побачити студентських гуртожиток Tietgenkollegiet. Попросіть когось із студентів пропустити вас всередину, мені це легко вдалося.

Це — одні з найкрасивіших сучасних будинків, які я коли-небудь бачила. Поряд з ними — багато води, зелені, світла. Крім форм і конструкцій, всюди продумано дозвілля для дорослих мешканців і дітей, громадський транспорт за лічені хвилини довозить людей до центру. Мабуть, так виглядає архітектурний рай :).

Закінчити день варто у Torvehallerne — це продуктовий ринок. Але не поспішайте з висновками про ринок. Torvehallerne або “гарстрохол” — це сучасна скляна будівля, де ви знайдете автентичні данські смореброди, випічку, морепродукти, сир і багато-багато іншого. Це дуже красиве і приємне місце для їжі, покупок або відпочинку з високим рівнем обслуговування клієнтів.
Черга за сморебродами

День третій. Музейно-галерейний

Третій день варто присвятити музеям, адже у Копенгаґені є багато цікавих на будь-який смак. Почати можна з історичного, закінчити — в музеї Лего.

Палац Розенборг
Варта біля королівського палацу
Я раджу відвідати Музей данського дизайну (вартість квитка 100 крон). Якщо ви чули колись про шведський дизайн, виявилося, що це насправді данський. Завдяки IKEA Швеція в останні десятиліття стала більше згадуватися з цим терміном. Але не все так просто. Саме данці створили більшість продуктів у 50-60 рр, репліки на які зараз продаються в IKEA: лампи (особливо лампи!), крісла, стільці. Крім того, у музеї зібрані предмети, які данці придумали протягом останньої декади. Цікаво дізнатися, “звідки ростуть ноги”.

Недалеко від Музею дизайну — старовинні казарми Kastellet. Зараз там парк, звідки відкривається красивий вид на порт. Тут же знаходиться Русалочка із казки Ганса Крістіана Андерсена, яка, мабуть, є найбільш відвідуваним пам'ятником у місті.

Казарми Кастеллет

У Копенгаґені варто відвадати Крістіанію (Christiania), що є символом мистцетва і свободи у місті. Це неофіційна держава всередині держави, яка виникла ще в 70-х рр. Тоді частина хіпі зайняла порожні казарми в одному з районів міста і створила там територію для артистів: художників, музикантів. Ідеєю вільного міста є самокероване суспільство, де кожен відповідальний за добробут всієї спільноти.
Крістіанія змінилася з моменту мого першого візиту у 2011. Тоді, коли я вперше зайшла на цю територію, в ніс вдарив різкий запах сечі, все було замальовано хаотичними графіті і тегами, на вулиці стояв великий знак, що забороняв знімати на камеру будь-що, оскільки тут продавали маріхуану, яка залишалася нелегальною на всій території Данії. Все виглядало досить панічним і грубим. Зараз тут більш чисто, чомусь немає великого попереджального знаку, хоча травку все так же продають. Можливо, щось змінилося у законодавстві країни. З'явилися простори для дітей, які гоцають на гірках, поки батьки розслабляються. Артисти прямо на очах можуть створювати якийсь арт-об'єкт. Місцеві дуже люблять Крістіанію, вони приходять сюди на концерти і виставки або просто відпочити.

Мандрівні нотатки

Копенгаґен, на думку багатьох, є дорогім містом. Але все не так страшно.
Нічліг: Airbnb обійшовся 60 дол/ніч за цілу квартиру у гарному спальному районі (1 зона метро).
Їжа: ми знайшли кілька буфетів в центрі (грецький, турецький з неймовірно смачними стравами). Ціна від 40 крон (~6 дол) за людину. Смореброди були досить дорогими — від 185 крон. Тобто є заклади на будь-який бюджет. Ціни в супермаркетах були доступні: наприклад, сири камамбер і данаблю — дешевше, ніж в Україні.
Проїзд: 1-2 зони 24 крони (~3,8 дол).
З аеропорту у місто їде метро. Ціна до/з аеропорту 36 крон (~5,7 дол).
Летіла авіакомпанією Wizzair: з Києва прямий літак.

Ціни актуальні на вересень 2017.

Зекономте на проживанні з моїми знижками:
Airbnb.com — зареєструйтеся за посиланням та отримайте знижку 47$ на перше бронювання.


Читайте також:
5 небанальних місць, які потрібно відвідати у Стокгольмі
Рейк'явік, ісландці та острівне життя


Коментарі

  1. Класна стаття, Аню, щиро дякую! Завдяки їй ми змогли легко розпочати нашу подорож. До рекомендацій добавила б ще Сади Тіволі, особливо під час Різдвяних свят. Там справжня казка!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую, за відгук, це дуже цінно для мене! Я рада, що змогли скористатися порадами. Дійсно, парк Тіволі - один з найстаріших у Європі - вартий візиту!

      Видалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (ОНОВЛЕНО 2019)

Як уникнути штампа Ізраїлю в паспорті

5 речей про подорож в Індонезію, які я хотіла би знати наперед