Ісландія. Частина 1 - In Iceland I used my sunglasses at night

Найбільш віддалені країни манять нас найбільше. Ну, от зізнайтеся собі, скільки разів ви мріяли про недосяжну Ісландію? Про цю чи то засніжену, чи то зелену маленьку країну, яка так цікавих всіх мандрівників.
Для мене Ісландія - ще одна мрія, яка здійснилася!

Ми подорожували там тиждень. За цей час ми встигли намокнути під численними водоспадами, прогулятися в безкрайніх вулканічних пустелях, виспатися у м'яких зелених мохах, заморозити свої носи на тисячолітньому льодовику та відігрітися у гарячих термальних джерелах.

Ісландія створена для того, щоб дивувати. Найперше, чим здивувала нас, - це білими ночами. Наш літак приземлився о 23:00, поки дісталися Рейк'явіка і ставили намет на перший нічліг було вже біля першої ночі, але враження, що було десь 16:00 і сонце (он воно, на горизонті) просто заховали рідкі хмари.
З кінця квітня до середини серпня триває полярний день. Ночі більше схожі на хмарну погоду чи на перші сутінки. Сонце не заходить зовсім, воно починає сідати за горизонт, але за мить раптово знову піднімається. Місцеві жартують: "In Iceland I used my sunglasses at night". Засинали ми зі словами: "На добридень".
Білі ночі виявилися дуже практичним явищем: неможливо загубитися в дорозі, о 9 вечора можна спокійно починати якісь трек вгору, можна вільно читати книгу і т.д.
Рейк'явік, 00:30. Ставимо намет в кемпінгу
Ісландія створена для того, щоб подорожувати. Ми оцінили, що найпростіший і навіть найдешевший спосіб - це орендувати машину. З ісландським рівнем цін оренда машини навіть на нас двох - це дешевше, ніж подорожувати місцевими автобусами. Таку перевагу рідко можна отримати. Тому ми, радісні і з великим планом, сіли в маленьку Kia Rio і рушили першим чином до найпопулярніших місць на маршруті, який всі називають "Золоте кільце". Дорога дуже красива!
В Ісландії всюди, куди не їдь, можна побачити льодовики, які завмерли ще тисячі років тому у центрі острова. Погода сонячна і тепла. Але холодний вітер завжди супроводжуватиме вас. Можливо, холод дме саме з боку вічної мерзлоти
Ми є! Задоволені!
Мох в Ісландії - такий м'який і теплий. Відразу хочеться повалятися на ньому

В Ісландії можна одночасно побувати і в Америці, і в Європі. Саме на території цієї країни зустрічаються дві тектонічні плити, на одній з яких знаходиться Північна Америка, а на іншій - Європа. Великий розлом плит створює неповторний ландшафт у Thingvellir. Це місце потрібно відвідати обов'язково.
Починається все з невеликої річки
Таке враження, що перетинання двох тектонічних плит - це зустріч двох кам'яних гігантів
Розлом плит продовжується величезним озером Thingvallavatn - найбільшим в Ісландії (84 км2)
"What's up in America?"
Далі на нас чекала долина гейзерів, де зсередини над поверхнею піднімається густа пара, в отворах бурлить і клекоче вода, а з-під землі вириваються назовні нестримні киплячі фонтани.
Гейзер Strokkur готується до виверження. Стовп води виривається щокілька хвилин, перед тим гейзер наче збирається з силами, грає водою, бульбашками, нашою увагою
З великою силою вода і пара виривається назовні. Виверження потужного гейзеру може досягати 80 м висоти

Цієї води нам здалося мало, і ми помчали до велетенського водоспаду Gullfoss, який скидає з висоти тонни води за хвилину. Велич і сила водоспаду - незабутні!
Враження першого дня переповнювали! Ісландія вже захопила всю нашу увагу, зацікавленість і симпатію. Якщо ми побачили за перший день стільки всього красивого-різного, що ж буде далі?


© Будь ласка, будьте чемні і ставте посилання на мій блог при використанні будь-якого контенту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (ОНОВЛЕНО 2020)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (ОНОВЛЕНО 31.08.)

5 речей про подорож в Індонезію, які я хотіла би знати наперед