Ісландія. Частина 5 - Пекельна кухня

Ісландія відома природними термальними джерелами. Вся енергетика країни побудована на гарячій воді, яка б'є прямо з-під землі. Такі природні багатства є великою перевагою північного острова. Ісландці із задоволенням відпочивають біля термальних джерел чи ходять у басейни. Кожен зобов'язаний вміти плавати. Плавання - це один з основних іспитів, який діти складають у школі. Він не для оцінок, це більше турбота про виживання острів'ян у екстремальних умовах.

У містечку Hveragerdi гарячі джерела помітні всюди: то тут, то там із землі піднімається густа пара. Вся туристична мапа міста усіяна іконками маленьких гейзерів чи термальних джерел.
Цей гейзер кипить, шипить і клекоче. Бульбашки води і багна піднімаються у неперервному танці і гомонять на десятки метрів навколо
Нас аж підмивало скупатися у гарячій річці. Тому ми зібралися у годинний трек (приблизно 3 км) у парову долину Reykjadalur. Йти потрібно було постійно вгору, дув холодний вітер, хотілося кутатися, накриватися від хвилинного дощу. Погода не сприяла тому, щоб роздягатися і надягати купальник.
Парова долина Reykjadalur
Пейзажі навколо були цікаві. Вони змінювалися від кам'янистих порожніх гір до зелених пагорбів з річками та гарячими, а іноді киплячими водами
Ми не знали точно, як буде виглядати місце купання. Вирішили орієнтуватися на людей в купальних костюмах. У мене все ще стискалося все всередині від думки роздягатися в таку низьку температуру, коли навколо почали з'являтися невеличкі водойми, а то й просто отвори в землі, звідки валив пар чи стояла вода. Запах сірки оповістив, що ми вже близько.
Річка, куди з різних боків впадають гарячі та холодні струмки, має як раз комфортну температуру для ван під відкритим небом у будь-яку погоду. Внизу за течією вода більш прохолодна, піднятися вище - й у річку важко зайти - вода дуже гаряча. Кожен на свій смак вибирає собі місце, щоб "відвиснути"
Стирчати у річці можна хоч цілий день. Настільки ласкаво гріє водичка, настільки цікаво це все спостерігати. Ну, й особливо не погуляєш навколо у купальнику - температура менше або близька +10°C, дує вітер. А ще дощ тут частий гість.

Наталапавшись вдосталь, ми повернулися у місто, щоб перекусити, і раптово натрапили на відкриту геотермальну кухню. Вирішили, зараз або ніколи, і почали готували вечерю просто там на місці з продуктів, які були у наших рюкзаках. До речі, за одягом на фото можна оцінити погоду того дня :)
Ставиш каструлю на каміння, знизу валить гарячий пар, накриваєш зверху кришкою і чекаєш, поки приготується. Пар повністю природний з гейзерів, які розташовані поряд в парку. Своєрідна пароварка :) Наступного дня ми знову йшли купитися у джерелах. Погода була гірше не придумаєш. Найхолодніший день нашого перебування в Ісландії. Ще з вечора йшов дощ. Вітер був нестерпний. Температура була лише +4°C.

План був такий: приготувати сніданок і скупатися у гарячій річці. І саме такий сніданок я планувала ще в Україні, коли складала план маршруту. Зварити страву прямісінько у киплячому гейзері!  


Вода булькала і нагрівала нам гречку і сосиски. Здається, нічого смачнішого ми не їли. От, що робить романтика і природа з людською голодною уявою :). Пекельна кухня, швидка і корисна, відкрита цілодобово. Раджу завітати!

Читайте також попередній пост: Ісландія. Частина 4 - Вічні льоди

© Будь ласка, будьте чемні і ставте посилання на мій блог при використанні будь-якого контенту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2021 ОНОВЛЕНО)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2021 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2021 ОНОВЛЕНО)