Ісландія. Частина 3 - Чорні пляжі та ісландський мох

Мабуть, одним з найпопулярніших місць Ісландії є чорні пляжі Reynisfjara біля містечка Vik. Холодний Атлантичний океан облизує береги острова, які мають вулканічне походження. Лава тут розмелена водою і часом в дрібний і колючий пісок. Великі базальтові колони прикрашають південне узбережжя Ісландії на десятки кілометрів.
Чисельні колони утворюють хаотичні виступи і гроти
Базальтових відкладень тут не перелічити. Вони створюють унікальні пейзажі та бавляться формами. Такі утворення найчастіше - шестикутники, але в Kirkjugolf інформаційна табличка пропонує знайти серед всіх десятикутну фігуру. Я так і не знайшла - настільки вони всі різні.
Колись давно вогонь створив цей острів, а потім вода надала йому того вигляду, який ми бачимо зараз. На мисі Dyrholay ми знайшли чудернацькі скелі, як темна і гладка мозаїка.
Атлантичний океан і чорні пляжі Ісландії
Трошки далі на південь ми натрапили на скелі Гнома. Так вони називаються серед ісландців (ісл. Dverghamrar). Місцевість дуже мальовнича: водоспади навколо, зелень і вже знайомі нам базальтові колони. Кажуть, в цих скелях живуть гноми.
Щоб остаточно насолодитися такими специфічними ландшафтоми, в національному парку Skaftafell ми побували на водоспаді Svartifoss, який перекладається, як "чорний водоспад".
Дорогою до заповідника Skaftafell, більшу частину якого займає льодовик
Водоспад Svartifoss. Здається, кожен водоспад Ісландії дуже особливий і на на що не схожий
Ще одна річ, яка підкорила наші серця, це... ісландський мох. Він, м'який, як перина, покриває неоковирні кам'яні глиби, які навалено без порядку навколо. Це - казкові місця. Мені здається, що гноми і тролі неодмінно мають жити в мохах, а не в скелях - тут тепло і затишно :). Не знаю, але якісь такі фантастичні відчуття виникали, коли гуляли моховими краями.
Веселка - це щоденне явище в Ісландії, оскільки дощ і сонце змінюють часто один другого
Ми були настільки захоплені, що вирішили встановити намет на ночівлю прямо серед мохового царства. Це була найм'якіша наша постіль за всю подорож :)
Ну що ж, тут, між іншим, йшло до заходу сонця :)
Читайте також інші пости про Ісландію: про "Золоте Кільце" і про водоспади.


© Будь ласка, будьте чемні і ставте посилання на мій блог при використанні будь-якого контенту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (ОНОВЛЕНО 2020)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (ОНОВЛЕНО 31.08.)

5 речей про подорож в Індонезію, які я хотіла би знати наперед