Кіліманджаро

Гора Кіліманджаро - найвища вершина Африки (5895 м). Масаї називають її "біла гора". Але з 1912-го року Кіліманджаро втратила 80% свого снігового покрову через зміну клімату.
Вчені рахують, що до 2033-го року весь сніг розтане. Це буде неминучою катастрофою для тварин савани і людей, які живуть у Кенії і Танзанії, тому що біла гора повністю забезпечує їх водою зараз. Якщо, звичайно, раніше того часу не трапиться нове виверження, адже Кіліманджаро - це діючий вулкан, 400 метрів від вершини якого є розплавлена магма.
Останнє виверження було 360 тисяч років тому. З того часу на вулканічних породах утворилася савана з багатою флорою та чисельними тваринами, на території якої розташовано багато національних парків. В одному з них, Амбоселі, ми зараз знаходимося.
Не дивлячись на те, що це - найвища гора Африки, Кіліманджаро не так легко побачити :). Весь день вулкан повністю вкритий хмарами і парою настільки щільно, що, дивлячись на горизонт, неможливо здогадатися, що в тому місці є величезна гора. Тільки ввечері, коли охолоджується повітря, хмари повільно починають сповзати вниз, відкриваючи снігову верхівку. А вранці, коли савана починає нагріватися, хмари швидко утворюються навколо вершини.
Кіліманджаро знаходиться на території Танзанії. В Кенії гору видно з Національного парку Амбоселі. І найкращі фото можна зробити тільки рано вранці, до 08:00.
Насправді снігу на вершині Кіліманджаро дуже мало :(
Такий красивий вигляд на вулкан відкривався щовечора з веранди нашого лоджа, де ми, сидячі у плетених кріслах, обговорювали наші пригоди на сафарі

© Будь ласка, будьте чемні і ставте посилання на мій блог при використанні будь-якого контенту.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (ОНОВЛЕНО 2020)

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (ОНОВЛЕНО 31.08.)

5 речей про подорож в Індонезію, які я хотіла би знати наперед