Пустеля Наска

Розпечене повітря. Нещадне сонце. Червоний порожній пейзаж. Нічого живого. Ні краплі вологи. Це - пустеля Наска.

Поверхню пустелі природно вкрито залізною рудою. Верхній шар руди легко зняти, залишаючи більш світлий ґрунт відкритим. Саме так створювались гігантські загадкові лінії Наска.
Світлі смуги - це знятий шар залізної руди з поверхні пустелі.
Коли йдеш попри такі лінії, неможливо побачити і зрозуміти,
чи створюють вони якісь фігури, чи просто хаотично плутають твою уяву.
Велетенські малюнки можна побачити лише згори
У пустелі існували кілька різних цивілізацій.
1000 років до н.е. тут жила культура паракас, яка так само, як і культура наска, залишила давні малюнки. Зображення Паракас дуже відрізняються від відомих ліній Наска. Їх легко зрозуміти і можна побачити з висоти панорамної вежі. Їх було зроблено приблизно у 600 рр. до н.е.!
Справа наліво значення малюнків: діти, бог Паракас, жінка
Фігури Паракас дуже прості у виконанні. Коли працівник музею сказав нам, що ліворуч це - жінка, ми, звичайно, всі посміялись.
На жаль, невідомо, яке значення мали ці зображення для людей того часу. Але, думаю, дуже важливе, на рівні богів, раз вони закарбувались ось тут, в пустелі, на віки.
Шаман культури паракас
Коли я запитала, чому шаман так схожий на бога Паракас, чи не були вони рівні між собою, гід сказав, що вони дуже відрізняються - в них різні очі. Рисочки на голові - це не африканська зачіска, це - корона.
Мисливець і птах
Фермер
 Чому фермер схожий на мисливця, я вже не питала :).
Малюнки Паракас можна роздивитись з оглядової вежі.
Вони не лише смішні. Вони набагато старіші за лінії Наска
Пейзаж - шалений!
Задоволені :)
Гарячий вітер боляче "лупцював" по підсмажених на пляжі в Чиклайо відкритих частинах тіла
Панорамна вежа
Малюнки Паракас трапилися нам випадково. Ми не знали, що побачимо їх, рушаючи у пустелю. Про що ми мріяли, так це - лінії Наска.
З самого дитинства мій тато розповідав мені про загадкові малюнки в пустелі, значення і походження яких вчені не можуть пояснити і тепер. Історії про велетенські лінії завжди були вкриті таємницею, але від цього ставали лише цікавішими в моїй дитячій фантазії. Вже геть дорослою ці фігури і зображення все рівно вабили мене. Тому рішення мандрувати в пустелю Наска було очевидним.
Побачити всі малюнки Наска можна лише з висоти. А щоб зрозуміти їхнє призначення одного польоту недостатньо.
Мапа ліній Наска. Графіті у місті Наска
В пустелі нараховується близько 300 різних геогліфів - нанесених на землю геометричних чи фігурних візерунків. Найбільший з них - 270 м довжиною. Малюнки і лінії були зроблені давньої культурою наска, яка існувала у 100 рр. до н.е. - 800 рр. н.е.
Фігура жаби. Цей малюнок ще часто називають "руки"
Дерево: з гілками і корінням
Пустеля Наска одна з найбільш засушливих на Землі. Там мало опадів, і тому лінії не були зіпсовані ерозією.

Що означають малюнки Наска? Достовірно не знає ніхто. Є кілька різних версій, кожна з яких може бути помилковою.
Згідно з гіпотезою одних вчених, гігантські малюнки - це обсерваторія: багато ліній вказують напрямок, де з'являється Сонце над горизонтом, а також певні зірки, або де вони зникають за горизонтом.
А, можливо, це - календар.
Інші вчені припускають, що лінії поєднують гробниці і служили у ритуальних цілях: вони використовувалися, як шляхи для здійснення обрядів шанування богів.
Але чому тоді не розкопали гробниці?
Також імовірно, що фігури використовувалися для збору води: багато ліній проходять недалеко від джерел води і направлені вздовж їхньої течії.
Окрім фігурних геогліфів, у пустелі дуже багато довжелезних рівнесеньких, як на підбір, ліній
Такі лінії чітко сходяться у одній точці і тут же розходяться, як от з цього пагорба
Ця маленька мушка на фото - це літак, яким можна побачити фігури
з висоти за 90 дол. США за півгодини польоту
Сама пустеля Наска неймовірно красива! Її незвичний пейзаж надовго привертає увагу.
Простір навпіл розрізає траса Panamericana, від якої плоска частина пустелі тягнеться на десятки-сотні кілометрів і впирається у червоні скелясті гори. Через залізну руду, яка щедро вкрила всю поверхню, місцевість, справді, виглядає марсіанською. Завдяки кольорам і важкому розпеченому клімату, здається, наче ти поза межами планети, десь в іншому світі.
Для нас ходити пустелею було в задоволення: настільки цікаво
Кому заліза? Можна було збирати просто руками!
Природні комбінації коричневих, червоних, рожевих, фіолетових, синіх, блакитних і білих кольорів 
просто зводили з розуму!
Марс!
Оазис в пустелі Наска

Як доїхати: досить багато туристів беруть в оренду літак. Вартість 30-хвилинного польоту над малюнками Наска - 90 дол. США.
Є бюджетна альтернатива літаку.
В пустелі існують 3 вежі, з яких можна побачити фігури і зображення. Щоб потрапити на кожну з них, потрібно їхати автобусом від міста Наска в бік міста Іка.
Щоб дістатися малюнків Паракас, треба доїхати автобусом до Llipata, водію сказати, що вам на оглядову вежу. Це коштує 3 солі. Їхати 40 хв.
Щоб потім рушити до малюнків Наска (вежа біля жаби і дерева), потрібно зловити на трасі автобус, який їде з Іки до Наска. Сказати водію, що вам на mirador metálica (металева панорамна вежа). Квиток коштує 2 солі. Їхати 20 хв.
До третьої вежі можна пройти пішки від другої вежі 3 км вздовж траси. Третя оглядова вежа називається природною, оскільки це - просто пагорб (mirador natural).
Вхід на кожну вежу - 2 солі.

Ще в цих місцях популярний сендбордінг - катання на дошці з піщаних дюн. Поблизу міста Наска знаходиться найбільша в світі дюна, популярна для сендбордінгу. Таке задоволення коштує 95 дол. США.
Ціни актуальні на грудень 2013


© Авторські права належать автору цього блогу. Використання всіх матеріалів (фото, текст, частини тексту, відео) можливо тільки з посиланням (гіперпосилання) на джерело.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2023 ОНОВЛЕНО)

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2023 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2023 ОНОВЛЕНО)