Із Перу у Болівію

Озеро Тітікака також означало для нас, що настав кінець подорожі по Перу.
Наш маршрут лежав далі попри озеро в нову для нас Болівію.

Було шкода прощатися з Перу, адже тут ми провели майже місяць чарівних і незабутніх пригод і вже звикли до мови, людей, валюти, перуанської кухні, вже добре орієнтувалися у поведінці людей і традиціях. Але водночас цікаво було йти на зустріч новим враженням та історіям.
Тітікака об’єднує Перу і Болівію у нерозривну лінію. Кордон між країнами так і лежить вздовж озера. І цей кордон був одним із найбільш дивних для нас.
А ось і він.
Людей – нуль. Таке враження, що ролі прикордонників тут виконують чисельні поросята, які пасуться обабіч дороги.

Щоб пройти кордон, потрібно самому зайти в міграційну поліцію Перу і поставити штамп про виїзд, а потім на болівійському боці зайти і поставити штамп про в’їзд. В принципі це найлегше, що можна зробити, але ці необхідні інститути виглядають або як якісь «забігайлівки», або як бараки, тому зовсім не очевидна процедура проходження кордону. Впевнена, що можна спокійно пройти і без штампів, ніхто за тобою взагалі не споглядає, але треба розуміти, що при виїзді з країни в тебе можуть вимагати штамп про в’їзд.

Ось так ми переходили із Перу у Болівію

Як дістатися кордону: від Пуно до Копакабани (перший населений пункт Болівії після перуанського кордону) ходять автобуси, які коштують 20 солів. Ми поторгувалися до 15 солів. У низький сезон торг має місце.
Також до кордону ходять колектіво за 8 солів до останнього населеного пункту у Перу і звідти таксі за 1 соль до самого кордону. Від кордону до Копакабани також є колектіво за 3 болівіано. Мені особисто сподобався варіант з колектіво – душевний і більш чесний.
Порада: НЕ користуйтеся перевезеннями автобусної компанії
Panamericana: вони легко погоджуються на знижку за квиток, але потім якимось чином автобус може поїхати без вас.

Що необхідно знати: необхідно заздалегідь подумати про болівійську візу, адже вона потрібна! Ось ми завтикали і забули про неї J, тому ми поверталися один раз з кордону розлючені на власну необачність. Перейшли кордон наступного дня.
Про візи у всі країни Південної Америки, які ми відвідали, буде окремий пост.
Ціни актуальні на грудень 2013


© Авторські права належать автору цього блогу. Використання всіх матеріалів (фото, текст, відео) можливо тільки з посиланням (гіперпосилання) на джерело.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Хорватія відкрила кордони для українців: умови в'їзду (2023 ОНОВЛЕНО)

Відкритий кордон з Чорногорією: умови в'їзду для українців (2023 ОНОВЛЕНО)

Як безкоштовно і без візи відвідати Йорданію (2023 ОНОВЛЕНО)